Poziv na SHKM u Sisku

SHKM Sisak logoDragi mladi!

U Sisku će se 5. i 6. svibnja održati Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) na kojem će sudjelovati i mladi iz naše župe. Prijaviti se možete svake nedjelje nakon mise u 11:30 sati u sakristiji kod vlč. Miriana Šuvaka ili kod župnog animatora Lucijana Stamaća. Možete se prijaviti i svake srijede nakon vjeronauka za studente i radničku mladež koji počinje u 20:15 sati. Prijave se primaju zaključno do 25. ožujka. Kotizacija za susret je 20kn, a cijena autobusa bit će određena kada bude poznat broj sudionika. Zagrebačka nadbiskupija imat će vlastite majice kao znak zajedništva i prepoznavanja. Majicu možete pogledati u nastavku ove obavijesti, a cijena joj je 25kn. Novac također trebate donijeti do 25. ožujka. Službeni program SHKM-a u Sisku možete pogledati na portalu Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije. Obavijesti ćete dobivati e-mailom, a moći ćete ih pročitati i na župnoj web stranici. Za sve ostale informacije obratite se župnom animatoru Lucijanu Stamaću na broj mobitela: 095/5113-191.

Geslo susreta je: "U svjetlosti hodimo!" (1 Iv 1,7). Doista, vrlo je lako odlutati od Kristovoga svjetla u tamu ovoga svijeta. Napasti je mnogo i dolaze u različitim oblicima. Jeftini užici svojim lažnim sjajem zaokupe našu pozornost i prije nego i primijetimo, nađemo se u tami. Patnja koju vidimo svuda oko nas lako nas može dovesti u očaj zbog kojeg oslijepimo i više ne vidimo svjetlo. Naposljetku, rane koje nam drugi nanose učine nas sebičnima i ispune nas mržnjom te svjesno zatvorimo oči za svjetlo. Međutim, Krist svijetli i u najvećoj tami i samo trebamo ispružiti ruku i on će nas dovesti natrag na svjetlo jer njegovo je milosrđe beskrajno. Kao kršćani pozvani smo da budemo "svjetlost svijeta" i da svijetlimo svima oko nas da nitko ne ostane sâm u tami. Pridružite nam se!

Mladi župe sv. Obitelji

SHKM Sisak Majica

Lk 10, 1-12.17-20

U ono vrijeme: Odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio doći. Govorio im je: »Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte. U koju god kuću uđete, najprije recite: ’Mir kući ovoj!’ Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću.« »Kad u koji grad uđete pa vas prime, jedite što vam se ponudi i liječite bolesnike koji su u njemu. I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!' A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu.« Vratiše se zatim sedamdesetdvojica radosni govoreći: »Gospodine, i zlodusi nam se pokoravaju na tvoje ime!« A on im reče: »Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade. Evo, dao sam vam vlast da gazite po zmijama i štipavcima i po svoj sili neprijateljevoj i ništa vam neće naškoditi. Ali ne radujte se što vam se duhovi pokoravaju, nego radujte se što su vam imena zapisana na nebesima.«