Poziv na SHKM u Sisku

SHKM Sisak logoDragi mladi!

U Sisku će se 5. i 6. svibnja održati Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) na kojem će sudjelovati i mladi iz naše župe. Prijaviti se možete svake nedjelje nakon mise u 11:30 sati u sakristiji kod vlč. Miriana Šuvaka ili kod župnog animatora Lucijana Stamaća. Možete se prijaviti i svake srijede nakon vjeronauka za studente i radničku mladež koji počinje u 20:15 sati. Prijave se primaju zaključno do 25. ožujka. Kotizacija za susret je 20kn, a cijena autobusa bit će određena kada bude poznat broj sudionika. Zagrebačka nadbiskupija imat će vlastite majice kao znak zajedništva i prepoznavanja. Majicu možete pogledati u nastavku ove obavijesti, a cijena joj je 25kn. Novac također trebate donijeti do 25. ožujka. Službeni program SHKM-a u Sisku možete pogledati na portalu Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije. Obavijesti ćete dobivati e-mailom, a moći ćete ih pročitati i na župnoj web stranici. Za sve ostale informacije obratite se župnom animatoru Lucijanu Stamaću na broj mobitela: 095/5113-191.

Geslo susreta je: "U svjetlosti hodimo!" (1 Iv 1,7). Doista, vrlo je lako odlutati od Kristovoga svjetla u tamu ovoga svijeta. Napasti je mnogo i dolaze u različitim oblicima. Jeftini užici svojim lažnim sjajem zaokupe našu pozornost i prije nego i primijetimo, nađemo se u tami. Patnja koju vidimo svuda oko nas lako nas može dovesti u očaj zbog kojeg oslijepimo i više ne vidimo svjetlo. Naposljetku, rane koje nam drugi nanose učine nas sebičnima i ispune nas mržnjom te svjesno zatvorimo oči za svjetlo. Međutim, Krist svijetli i u najvećoj tami i samo trebamo ispružiti ruku i on će nas dovesti natrag na svjetlo jer njegovo je milosrđe beskrajno. Kao kršćani pozvani smo da budemo "svjetlost svijeta" i da svijetlimo svima oko nas da nitko ne ostane sâm u tami. Pridružite nam se!

Mladi župe sv. Obitelji

SHKM Sisak Majica

Mk 7, 31-37

U ono vrijeme: Vrati se Isus iz krajeva tirskih pa preko Sidona dođe Galilejskom moru, u krajeve dekapolske. Donesu mu nekoga gluhog mucavca pa ga zamole da stavi na nj ruku. On ga uzme nasamo od mnoštva, utisne svoje prste u njegove uši, zatim pljune i dotakne se njegova jezika. Upravi pogled u nebo, uzdahne i kaže mu: »Effata!« — to će reći: »Otvori se!« I odmah mu se otvoriše uši i razdriješi spona jezika te stade govoriti razgovijetno. A Isus im zabrani da nikome ne kazuju. No što im je on više branio, oni su to više razglašavali i preko svake mjere zadivljeni govorili: »Dobro je sve učinio! Gluhima daje čuti, nijemima govoriti!«