Poziv na SHKM u Sisku

SHKM Sisak logoDragi mladi!

U Sisku će se 5. i 6. svibnja održati Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) na kojem će sudjelovati i mladi iz naše župe. Prijaviti se možete svake nedjelje nakon mise u 11:30 sati u sakristiji kod vlč. Miriana Šuvaka ili kod župnog animatora Lucijana Stamaća. Možete se prijaviti i svake srijede nakon vjeronauka za studente i radničku mladež koji počinje u 20:15 sati. Prijave se primaju zaključno do 25. ožujka. Kotizacija za susret je 20kn, a cijena autobusa bit će određena kada bude poznat broj sudionika. Zagrebačka nadbiskupija imat će vlastite majice kao znak zajedništva i prepoznavanja. Majicu možete pogledati u nastavku ove obavijesti, a cijena joj je 25kn. Novac također trebate donijeti do 25. ožujka. Službeni program SHKM-a u Sisku možete pogledati na portalu Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije. Obavijesti ćete dobivati e-mailom, a moći ćete ih pročitati i na župnoj web stranici. Za sve ostale informacije obratite se župnom animatoru Lucijanu Stamaću na broj mobitela: 095/5113-191.

Geslo susreta je: "U svjetlosti hodimo!" (1 Iv 1,7). Doista, vrlo je lako odlutati od Kristovoga svjetla u tamu ovoga svijeta. Napasti je mnogo i dolaze u različitim oblicima. Jeftini užici svojim lažnim sjajem zaokupe našu pozornost i prije nego i primijetimo, nađemo se u tami. Patnja koju vidimo svuda oko nas lako nas može dovesti u očaj zbog kojeg oslijepimo i više ne vidimo svjetlo. Naposljetku, rane koje nam drugi nanose učine nas sebičnima i ispune nas mržnjom te svjesno zatvorimo oči za svjetlo. Međutim, Krist svijetli i u najvećoj tami i samo trebamo ispružiti ruku i on će nas dovesti natrag na svjetlo jer njegovo je milosrđe beskrajno. Kao kršćani pozvani smo da budemo "svjetlost svijeta" i da svijetlimo svima oko nas da nitko ne ostane sâm u tami. Pridružite nam se!

Mladi župe sv. Obitelji

SHKM Sisak Majica

Lk 6,17.20-26

U ono vrijeme: Isus siđe s dvanaestoricom i zaustavi se na ravnu. Podigne oči prema učenicima i govoraše: »Blago vama, siromasi: vaše je kraljevstvo Božje! Blago vama koji sada gladujete: vi ćete se nasititi! Blago vama koji sada plačete: vi ćete se smijati! Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega! Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu. Ta jednako su činili prorocima oci njihovi!« »Ali jao vama, bogataši: imate svoju utjehu! Jao vama koji ste sada siti: gladovat ćete! Jao vama koji se sada smijete: jadikovat ćete i plakati! Jao vama kad vas svi budu hvalili! Ta tako su činili lažnim prorocima oci njihovi.«