Naslovnica Zbor ''Marijan Mihelčić''
Zbor

MJEŠOVITI ZBOR »MARIJAN MIHELČIĆ« ŽUPE SV. OBITELJ

Veliki mješoviti zbor ''Marijan Mihelčić''  je duša svega što se događa u župi sv. Obitelji. Zbor nosi ime svoga prethodnika svećenika Marijana Mihelčića koji je prvi oformio zbor u ovoj župi i njime ravnao preko 40 godina.

Dolaskom s. Lucijane Bobaš u župu sv. Obitelji 1988 g. zbor je nastavio svoje djelovanje. Iz poštovanja prema svom prethodniku zboru daje ime ''Marijan Mihelčić na što su članovi zbora i župa vrlo ponosni. Aktivnost zbora se očituje kroz nastupe kao smotre župnih zborova, nastupali su na nekoliko dobrotvor­nih koncerata u vrijeme Domovinskog rata, često su pjevali na nedjeljnim sv. misama preko Katoličkog radija i radija Marije za starije i bolesne. Aktivnost zbora je ipak najizraženija u zbivanjima župne za­jednice: kod raznih svečanosti u župi i svakodnevne župne sv. mise. Zbor je objavio i nosač zvuka pod imenom ''Sveta Obitelj, čuj srca nam glas'' 2002.

Starosna dob zbora je raznolika. To je znak da smo u crkvi svi jedno baš kao u obitelji.  Zbor broji oko 35 članova: ženskih i muških glasova.

PROBE: petkom u 19.30 sati

VODITELJICA ZBORA: s. Lucijana Bobaš

Mt 9,36 – 10,8

U ono vrijeme: Kad Isus ugleda mnoštvo, sažali mu se nad njim jer bijahu izmučeni i ophrvani kao ovce bez pastira. Tada reče svojim učenicima: »Žetve je mnogo, a radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju.« Dozva dvanaestoricu svojih učenika i dade im vlast nad nečistim dusima: da ih izgone i da liječe svaku bolest i svaku nemoć. A ovo su imena dvanaestorice apostola: prvi Šimun, zvani Petar, i Andrija, brat njegov; i Jakov, sin Zebedejev, i Ivan, brat njegov; Filip i Bartolomej; Toma i Matej carinik; Jakov Alfejev i Tadej; Šimun Kananaj i Juda Iškariotski, koji ga izda. Tu dvanaestoricu posla Isus uputivši ih: »K poganima ne idite i ni u koji samarijski grad ne ulazite! Pođite radije k izgubljenim ovcama doma Izraelova! Putom propovijedajte: ’Približilo se kraljevstvo nebesko!’ Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte!«