Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Zbor ''Marijan Mihelčić''
Zbor

MJEŠOVITI ZBOR »MARIJAN MIHELČIĆ« ŽUPE SV. OBITELJ

Veliki mješoviti zbor ''Marijan Mihelčić''  je duša svega što se događa u župi sv. Obitelji. Zbor nosi ime svoga prethodnika svećenika Marijana Mihelčića koji je prvi oformio zbor u ovoj župi i njime ravnao preko 40 godina.

Dolaskom s. Lucijane Bobaš u župu sv. Obitelji 1988 g. zbor je nastavio svoje djelovanje. Iz poštovanja prema svom prethodniku zboru daje ime ''Marijan Mihelčić na što su članovi zbora i župa vrlo ponosni. Aktivnost zbora se očituje kroz nastupe kao smotre župnih zborova, nastupali su na nekoliko dobrotvor­nih koncerata u vrijeme Domovinskog rata, često su pjevali na nedjeljnim sv. misama preko Katoličkog radija i radija Marije za starije i bolesne. Aktivnost zbora je ipak najizraženija u zbivanjima župne za­jednice: kod raznih svečanosti u župi i svakodnevne župne sv. mise. Zbor je objavio i nosač zvuka pod imenom ''Sveta Obitelj, čuj srca nam glas'' 2002.

Starosna dob zbora je raznolika. To je znak da smo u crkvi svi jedno baš kao u obitelji.  Zbor broji oko 35 članova: ženskih i muških glasova.

PROBE: petkom u 19.30 sati

VODITELJICA ZBORA: s. Lucijana Bobaš

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«