Naslovnica O ŽUPI Župno ekonomsko vijeće
Župno ekonomsko vijeće

Župno ekonomsko vijeće je ustanovlje­no od župnika kao tijelo sudjelovanja vjernika u upravljanju župnim ekonomskim dobrima. Vijeće ima slijedeće zadatke: pomaže župniku u pripremi redovitog i izvanrednog župnog predračuna, naznačuje predvidive izdatke za razne djelatnosti i način njihova pokrića, pre­gledava i odobrava na kraju svakog pothvata blagajničke knjige, odnosno dokumentaciju kao i završni račun, daje mišljenje o izvanred­nim pothvatima župe, koje treba biti dostavlje­no Nadbiskupskom duhovnom stolu u molbi za odobrenje navedenog pothvata i brine se o čuvanju isprava i dokaznica na kojima se teme­lji pravo župe na dobra.

Župno ekonomsko vijeće župe Sv. Obi­telji je sastavljeno od župnika i tri člana koje je on imenovao, nakon što je saslušao mišljenje Župnog pastoralnog vijeća. Mandat članovima Župnog ekonomskog vijeća traje tri godine, koji može biti obnovljen. Župno ekonomsko vijeće ima samo savjetodavni, ali ne i odlučujući ka­rakter.

ČLANOVI ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA:

Milan Glavaš

Šime Đakulović

Drago Drašković

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«