Naslovnica
Nedjelja zahvale za Božja dobročinstva

U nedjelju, 11. listopada proslavili smo Dan zahvalnosti za Božja dobročinstva i plodove zemlje. Na početku sv. mise u 9.00 sati ministranti 4. razreda: Tin Devald, Filip Lijović, Lovro Šitum i Gabrijel Živković recitalom „Kruh“ izrazili su odanost Isusu što je ujedno i želja da „svi zajedno, u Tebi sjedinjeni, budemo Ti. I da se  nikada ni od koga ne odlomimo. Da se nikada ne odlomimo od Tvoje ljubavi. Od Tvoje ljubavi, koja se - zbog nas - neprestano lomi u sebi!“

Župnik vlč. Ivica Zlodi u svojoj propovijedi istaknuo je da je Isus kruh koji se daruje i dijeli za druge. Djeci je postupno pojašnjavajući približio važnost kruha u životu. Djeca su imala priliku zorno vidjeti na stolu pripravljeno sve potrebno: brašno, sol, vodu, posudu…  Pojasnio im je postupak od čega i kako se kruh pravi. Osvrčući se na evanđelje, u dijalogu sa prisutnom djecom, između ostaloga pitao je: „Što trebam napraviti da bi ja jednog dana Isuse bio gdje si Ti?“ Istaknuo je potrebno, „biti poput kruha.“ Obraćajući se i odraslima ukazao je važno „biti slobodni ljudi.“ Ne navezivati se na sporedne i nebitne stvari (materijalno, propadljivo, prolazno…). Robovanje puno obećaje, a ništa ne daje. Evanđelje nas poziva da budemo mudri. Danas slušamo Božju Riječ: „Pomolih se i razbor dobih; zavapih i primih duh mudrosti. Zavoljeh je više nego žezla i prijestolja i ništa ne cijenih bogatstvo u usporedbi s njom.“ Potom je župnik Zlodi pozvao prisutne vjernike na molitvu za razboritost i da živimo evanđeoske vrijednosti. „Biti dio Božjeg Kraljevstva. Biti tamo gdje su Isus i Marija, gdje je naš Nebeski Otac.“, zaključio je župnik Zlodi.

Na kraju svete mise zahvalio je s. Florenciji, sakristanki za lijepo urešen Oltar, dječjem  zboru Čarobne frulice pod vodstvom s. Lucijane Bobaš koji je svojim skladnim pjevanjem uzveličao slavlje, ministrantima, čitačima i svima koji su doprinijeli slavlju.

Vjeroučenici OŠ Marina Držića

 
Baner
Baner

Božja riječ

6. VAZMENA NEDJELJA

 

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«

 

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

12.00 sati

19.00 sati

- crkva se otvara 15 min. prije mise

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati

- crkva se otvara 15 min. prije mise