Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Udruga Spajalica Nada
Udruga Spajalica Nada

Udruga Spajalica Nada djeluje u sklopu naše župe Svete Obitelji. Redovito se okuplja u prostorijama Župe petkom i nedjeljom navečer u 19.00 sati.

Cilj Udruge je povezivanje ljudi sličnih svjetonazora u obliku kreativnog druženja u svrhu socijalizacije, personalizacije i povećanja kvalitete življenja. Udruga postoji od kolovoza 2008 godine. Održavaju se redovita tematska druženja. Teme su iz područja zdravlja, života, muško-ženskih odnosa, psihosocijalna i duhovna podrška te uspješnija komunikacija s naglaskom na poboljšanju komunikacije roditelj-dijete i dijete-roditelj.

Škola za jednoroditeljske obitelji

Cilj “Škole za uspješnije roditeljstvo” je podizanje kompetencija roditelja kroz interaktivnu obradu tema komunikacije, nenasilnog rješavanja sukoba, obrade osobnih stilova, razrješavanja sukoba, zdravih partnerskih odnosa, roditeljskih odgojnih postupaka, roditeljskih odgojnih stilova. Istovremen prema specifičnim potrebama svake od grupa samohranih roditelja uključenih u edukaciju.  Provode se psihosocijalne i zdravstvene radionice s određenim temama. Obrađivane su teme: psihološke odrednice adolescencije, međugeneracijski odnosi unutar obitelji, stres, kriza, trauma, post-traumatski stresni poremećaj relevantan za obitelji branitelja od kojih su neki ujedno samohrani roditelji…

Glavni je cilj: Potaknuti uspješniju integraciju obitelji samohranih roditelja.

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.