Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Udruga Spajalica Nada
Udruga Spajalica Nada

Udruga Spajalica Nada djeluje u sklopu naše župe Svete Obitelji. Redovito se okuplja u prostorijama Župe petkom i nedjeljom navečer u 19.00 sati.

Cilj Udruge je povezivanje ljudi sličnih svjetonazora u obliku kreativnog druženja u svrhu socijalizacije, personalizacije i povećanja kvalitete življenja. Udruga postoji od kolovoza 2008 godine. Održavaju se redovita tematska druženja. Teme su iz područja zdravlja, života, muško-ženskih odnosa, psihosocijalna i duhovna podrška te uspješnija komunikacija s naglaskom na poboljšanju komunikacije roditelj-dijete i dijete-roditelj.

Škola za jednoroditeljske obitelji

Cilj “Škole za uspješnije roditeljstvo” je podizanje kompetencija roditelja kroz interaktivnu obradu tema komunikacije, nenasilnog rješavanja sukoba, obrade osobnih stilova, razrješavanja sukoba, zdravih partnerskih odnosa, roditeljskih odgojnih postupaka, roditeljskih odgojnih stilova. Istovremen prema specifičnim potrebama svake od grupa samohranih roditelja uključenih u edukaciju.  Provode se psihosocijalne i zdravstvene radionice s određenim temama. Obrađivane su teme: psihološke odrednice adolescencije, međugeneracijski odnosi unutar obitelji, stres, kriza, trauma, post-traumatski stresni poremećaj relevantan za obitelji branitelja od kojih su neki ujedno samohrani roditelji…

Glavni je cilj: Potaknuti uspješniju integraciju obitelji samohranih roditelja.

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.