Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Udruga Spajalica Nada
Udruga Spajalica Nada

Udruga Spajalica Nada djeluje u sklopu naše župe Svete Obitelji. Redovito se okuplja u prostorijama Župe petkom i nedjeljom navečer u 19.00 sati.

Cilj Udruge je povezivanje ljudi sličnih svjetonazora u obliku kreativnog druženja u svrhu socijalizacije, personalizacije i povećanja kvalitete življenja. Udruga postoji od kolovoza 2008 godine. Održavaju se redovita tematska druženja. Teme su iz područja zdravlja, života, muško-ženskih odnosa, psihosocijalna i duhovna podrška te uspješnija komunikacija s naglaskom na poboljšanju komunikacije roditelj-dijete i dijete-roditelj.

Škola za jednoroditeljske obitelji

Cilj “Škole za uspješnije roditeljstvo” je podizanje kompetencija roditelja kroz interaktivnu obradu tema komunikacije, nenasilnog rješavanja sukoba, obrade osobnih stilova, razrješavanja sukoba, zdravih partnerskih odnosa, roditeljskih odgojnih postupaka, roditeljskih odgojnih stilova. Istovremen prema specifičnim potrebama svake od grupa samohranih roditelja uključenih u edukaciju.  Provode se psihosocijalne i zdravstvene radionice s određenim temama. Obrađivane su teme: psihološke odrednice adolescencije, međugeneracijski odnosi unutar obitelji, stres, kriza, trauma, post-traumatski stresni poremećaj relevantan za obitelji branitelja od kojih su neki ujedno samohrani roditelji…

Glavni je cilj: Potaknuti uspješniju integraciju obitelji samohranih roditelja.

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.