Naslovnica GALERIJA Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića
Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića

U petak 4 prosinca sv. Nikola biskup posjetio je djecu OŠ Marina Držića, Zagreb u prijepodnevnim satima. Kao i svake godine za ovaj susret u školi se zajedno pripremamo. Ponajprije molitvom, dobrim djelima, iskazujući ljubav i poštovanje drugima, pomaganjem potrebitima, revnom izvršavanju svojih obveza, šireći tako ljubav, radost i mir. Gradeći kvalitetne ljudske odnose, suradnju i kršćansko zajedništvo. Ove  godine je sv. Nikola u pratnji svojih anđela došao ranije. Dječjem veselju nije bilo kraja kada su ga opazili u svojoj školi i svojim razredima. Svima veoma dragi Gost i uvijek dobro došao! Sv. Nikola biskup nakon iskrenog pozdrava, darivao je svu djecu škole na čemu su mu od srca iskreno zahvaljivala. Ovom prigodom djeca su mu čestitala imendan i uručili svoje čestitke i pisma u kojima su izrazili svoje molbe, želje i radosti. Sv. Nikola biskup primio ih je sa zahvalnošću i istaknuo da će „sve pogledati i pročitati i onda izraziti svoje osjećaje“. Svojim recitacijama, recitalima, igrama… uistinu su razveselili sv. Nikolu biskupa. Morao je ubrzo poći dalje jer želi susresti svu djecu svijeta ali je obećao da će obavezno opet doći.

s. Mara Matanović

 
Baner

Božja riječ

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Mt 3, 1-12

U one dane pojavi se Ivan Krstitelj propovijedajući u Judejskoj pustinji: »Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« Ovo je uistinu onaj o kom proreče Izaija prorok: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! Ivan je imao odjeću od devine dlake i kožnat pojas oko bokova; hranom mu bijahu skakavci i divlji med. Grnuo k njemu Jeruzalem, sva Judeja i sva okolica jordanska. Primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Kad ugleda mnoge farizeje i saduceje gdje mu dolaze na krštenje, reče im: »Leglo gujinje! Tko li vas je samo upozorio da bježite od skore srdžbe? Donosite dakle plod dostojan obraćenja. I ne usudite se govoriti u sebi: 'Imamo oca Abrahama!' Jer, kažem vam, Bog iz ovoga kamenja može podići djecu Abrahamovu. Već je sjekira položena na korijen stablima. Svako dakle stablo koje ne donosi dobroga roda, siječe se i u oganj baca. Ja vas, istina, krstim vodom na obraćenje, ali onaj koji za mnom dolazi jači je od mene. Ja nisam dostojan obuće mu nositi. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijača, pročistit će svoje gumno i skupiti žito u svoju žitnicu, a pljevu spaliti ognjem neugasivim.«

Raspored misa

NEDJELJA

6.00 sati - zornica

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNI DAN

6.00 sati - zornica

19.00 sati