Naslovnica GALERIJA Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića
Sv. Nikola biskup u OŠ Marina Držića

U petak 4 prosinca sv. Nikola biskup posjetio je djecu OŠ Marina Držića, Zagreb u prijepodnevnim satima. Kao i svake godine za ovaj susret u školi se zajedno pripremamo. Ponajprije molitvom, dobrim djelima, iskazujući ljubav i poštovanje drugima, pomaganjem potrebitima, revnom izvršavanju svojih obveza, šireći tako ljubav, radost i mir. Gradeći kvalitetne ljudske odnose, suradnju i kršćansko zajedništvo. Ove  godine je sv. Nikola u pratnji svojih anđela došao ranije. Dječjem veselju nije bilo kraja kada su ga opazili u svojoj školi i svojim razredima. Svima veoma dragi Gost i uvijek dobro došao! Sv. Nikola biskup nakon iskrenog pozdrava, darivao je svu djecu škole na čemu su mu od srca iskreno zahvaljivala. Ovom prigodom djeca su mu čestitala imendan i uručili svoje čestitke i pisma u kojima su izrazili svoje molbe, želje i radosti. Sv. Nikola biskup primio ih je sa zahvalnošću i istaknuo da će „sve pogledati i pročitati i onda izraziti svoje osjećaje“. Svojim recitacijama, recitalima, igrama… uistinu su razveselili sv. Nikolu biskupa. Morao je ubrzo poći dalje jer želi susresti svu djecu svijeta ali je obećao da će obavezno opet doći.

s. Mara Matanović

 
Baner

Božja riječ

20. NEDJELJA KROZ GODINU

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«

Raspored misa

NEDJELJA

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

19.00 sati

 

RADNI DAN

7.00 sati

19.00 sati