Bit Božića

Prijatelju Franjo Asiški,

dugo sam s tobom i cijelo vrijeme Ti se divim. Pokazuješ mi kako živjeti. Trudim se u tome. Trudim se živjeti tako spokojno poput tebe. Volio bih i molio bih te da mi u tome pomogneš. Ti si puno molio i nama svima dao tako lijep primjer. Kako si izdržao kada si dobio Isusove rane, koje su krvarile što god napravio?  Vjerujem da imaš veliku hrabrost i vjeru kada si smirio zločestog vuka koji je po cijelom selu stvarao probleme. Ti Božji mirotvorac. Drago mi je što su dani junaštva kada si želio biti vitez iza tebe. Drago mi je da si napravio ono najvažnije, pokazao ljudima primjerom vjeru i put k Bogu. Hvala Ti što si nam pokazao bit Božića, da je to obitelj koja je zajedno sretna u Božjem okrilju. To je zajedništvo, radost, mir, dobro i ljubav. Sada si među svetima, vjerujem da nas zagovaraš pred Bogom i tako nam pomažeš da budemo i mi vjerni Bogu.

 

ministrant, Šimun Matek, 7. b OŠ Marina Držića

 
Baner

Božja riječ

20. NEDJELJA KROZ GODINU

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«

Raspored misa

NEDJELJA

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

19.00 sati

 

RADNI DAN

7.00 sati

19.00 sati