Bit Božića

Prijatelju Franjo Asiški,

dugo sam s tobom i cijelo vrijeme Ti se divim. Pokazuješ mi kako živjeti. Trudim se u tome. Trudim se živjeti tako spokojno poput tebe. Volio bih i molio bih te da mi u tome pomogneš. Ti si puno molio i nama svima dao tako lijep primjer. Kako si izdržao kada si dobio Isusove rane, koje su krvarile što god napravio?  Vjerujem da imaš veliku hrabrost i vjeru kada si smirio zločestog vuka koji je po cijelom selu stvarao probleme. Ti Božji mirotvorac. Drago mi je što su dani junaštva kada si želio biti vitez iza tebe. Drago mi je da si napravio ono najvažnije, pokazao ljudima primjerom vjeru i put k Bogu. Hvala Ti što si nam pokazao bit Božića, da je to obitelj koja je zajedno sretna u Božjem okrilju. To je zajedništvo, radost, mir, dobro i ljubav. Sada si među svetima, vjerujem da nas zagovaraš pred Bogom i tako nam pomažeš da budemo i mi vjerni Bogu.

 

ministrant, Šimun Matek, 7. b OŠ Marina Držića

 
Baner

Božja riječ

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Mt 3, 1-12

U one dane pojavi se Ivan Krstitelj propovijedajući u Judejskoj pustinji: »Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« Ovo je uistinu onaj o kom proreče Izaija prorok: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! Ivan je imao odjeću od devine dlake i kožnat pojas oko bokova; hranom mu bijahu skakavci i divlji med. Grnuo k njemu Jeruzalem, sva Judeja i sva okolica jordanska. Primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Kad ugleda mnoge farizeje i saduceje gdje mu dolaze na krštenje, reče im: »Leglo gujinje! Tko li vas je samo upozorio da bježite od skore srdžbe? Donosite dakle plod dostojan obraćenja. I ne usudite se govoriti u sebi: 'Imamo oca Abrahama!' Jer, kažem vam, Bog iz ovoga kamenja može podići djecu Abrahamovu. Već je sjekira položena na korijen stablima. Svako dakle stablo koje ne donosi dobroga roda, siječe se i u oganj baca. Ja vas, istina, krstim vodom na obraćenje, ali onaj koji za mnom dolazi jači je od mene. Ja nisam dostojan obuće mu nositi. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijača, pročistit će svoje gumno i skupiti žito u svoju žitnicu, a pljevu spaliti ognjem neugasivim.«

Raspored misa

NEDJELJA

6.00 sati - zornica

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNI DAN

6.00 sati - zornica

19.00 sati