Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Zbor ''Čarobne frulice''
Dječji zbor

Zbor ''Čarobne frulice'' u svojoj je župi obljubljen i poz­nat po lijepom i skladnom pjevanju. Aktivnost zbora ''Čarobne fruliCE'' je široka i sveobuhvatna. U prvom redu je pjevanje na nedjeljnoj sv. misi u 9.00 sati. Obavezno nastupaju na susretima dječjih zborova ''Zlatna harfa''.

U samim početcima svoga postojanja nastupali su na radio i televizijskim emisijama kao što su: Ra­dio vjeronauk, U početku bijaše riječ, na Dječjem festivalu te su se pripremali i izveli niz mjuzikla za vjeroučitelje u vrijeme Katehetske zimske škole na Šalati. Nosači su zvuka pod imenom: ''Sretan Uskrs'' i ''Sveta Obitelj, čuj srca nam glas''.

Spomenuti dječji zbor broji 50 - 55 članova, što dječaka, što djevojčica. Starosna dob zbora je od predškolskog uzrasta pa do uključivo sedmog razre­da.

PROBE: subotom u 10.00 sati

VODITELJICA ZBORA: s. Lucijana Bobaš

Mk 7, 31-37

U ono vrijeme: Vrati se Isus iz krajeva tirskih pa preko Sidona dođe Galilejskom moru, u krajeve dekapolske. Donesu mu nekoga gluhog mucavca pa ga zamole da stavi na nj ruku. On ga uzme nasamo od mnoštva, utisne svoje prste u njegove uši, zatim pljune i dotakne se njegova jezika. Upravi pogled u nebo, uzdahne i kaže mu: »Effata!« — to će reći: »Otvori se!« I odmah mu se otvoriše uši i razdriješi spona jezika te stade govoriti razgovijetno. A Isus im zabrani da nikome ne kazuju. No što im je on više branio, oni su to više razglašavali i preko svake mjere zadivljeni govorili: »Dobro je sve učinio! Gluhima daje čuti, nijemima govoriti!«