Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Zbor ''Čarobne frulice''
Dječji zbor

Zbor ''Čarobne frulice'' u svojoj je župi obljubljen i poz­nat po lijepom i skladnom pjevanju. Aktivnost zbora ''Čarobne fruliCE'' je široka i sveobuhvatna. U prvom redu je pjevanje na nedjeljnoj sv. misi u 9.00 sati. Obavezno nastupaju na susretima dječjih zborova ''Zlatna harfa''.

U samim početcima svoga postojanja nastupali su na radio i televizijskim emisijama kao što su: Ra­dio vjeronauk, U početku bijaše riječ, na Dječjem festivalu te su se pripremali i izveli niz mjuzikla za vjeroučitelje u vrijeme Katehetske zimske škole na Šalati. Nosači su zvuka pod imenom: ''Sretan Uskrs'' i ''Sveta Obitelj, čuj srca nam glas''.

Spomenuti dječji zbor broji 50 - 55 članova, što dječaka, što djevojčica. Starosna dob zbora je od predškolskog uzrasta pa do uključivo sedmog razre­da.

PROBE: subotom u 10.00 sati

VODITELJICA ZBORA: s. Lucijana Bobaš

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«