Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Zbor ''Čarobne frulice''
Dječji zbor

Zbor ''Čarobne frulice'' u svojoj je župi obljubljen i poz­nat po lijepom i skladnom pjevanju. Aktivnost zbora ''Čarobne fruliCE'' je široka i sveobuhvatna. U prvom redu je pjevanje na nedjeljnoj sv. misi u 9.00 sati. Obavezno nastupaju na susretima dječjih zborova ''Zlatna harfa''.

U samim početcima svoga postojanja nastupali su na radio i televizijskim emisijama kao što su: Ra­dio vjeronauk, U početku bijaše riječ, na Dječjem festivalu te su se pripremali i izveli niz mjuzikla za vjeroučitelje u vrijeme Katehetske zimske škole na Šalati. Nosači su zvuka pod imenom: ''Sretan Uskrs'' i ''Sveta Obitelj, čuj srca nam glas''.

Spomenuti dječji zbor broji 50 - 55 članova, što dječaka, što djevojčica. Starosna dob zbora je od predškolskog uzrasta pa do uključivo sedmog razre­da.

PROBE: subotom u 10.00 sati

VODITELJICA ZBORA: s. Lucijana Bobaš

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.