Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Sportske aktvnosti
Sportske aktivnosti

Župa Svete Obitelji očituje svoje zajedništvo na različite načine: kroz molitvu, druženja, zabave, predavanja i igru. Pobliže, u župi djeluju tri športske sekcije koje okupljaju pedesetak mladih. Jednu od športskih sekcija predstavlja ma­lonogometna ekipa seniora Svete Obitelji u kojoj se okupljaju mladi različitih generacija, od 16 do 35 godina. Natječu se već dugi niz godina u Prvoj Katoličkoj malonogometnoj ligi koja se organizira za cjelokupno područje Zagrebačke nadbiskupi­je.

Krizmanici i srednjoškolci naše župe natječu se u KMNL-i namijenjenoj za krizmanike, kojoj je cilj usađivati ispravne moralne vrijednosti najmlađim naraštajima kroz športsko druženje na samom terenu i uz njega. Ekipna druženja doprino­se stvaranju zajedništva i prijateljstva neophodna za svako uspješno življenje čovjeka. U takvom ozračju zajedništva vrijedan je i dragocjen svaki pojedinac koji prema svojim mogućnostima i talentima daje svoj doprinos zajednici.

Od 2010. godine u župi djeluje mješoviti odbojkaški klub Sveta Obitelj koji nastupa u Katoličkoj odbojkaškoj ligi.

U župi je prisutan stolnoteniski turnir s dvogodišnjom tradicijom, a održava se jedanput godišnje, sredinom mjeseca veljače. Turnir nema ograničenja glede spola, dobi i nacionalnosti. 2009. godine turnir je osvojila Petra Šunić, a 2010. premoćno je pobijedio svu konkuren­ciju Darijo Ilijić. Potrebno je spomenuti da je turnir okupio više od šezdeset natjecatelja, a sav prihod skupljen od kotizacija koja je iznosila po 10 kuna te od dobrovoljnih priloga išao je u humanitarne svrhe za pomoć Papinskih misijskih djela koji djeluju u Trećem svijetu.

Svrha svih športskih aktivnosti sastoji se u oku­pljanju mladih kroz šport i druženje. Športskim aktivnostima nastoji se pokazati da svakog vjernika prožima kršćanski duh kroz njegov život, rad i za­bavu.

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.