Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Sportske aktvnosti
Sportske aktivnosti

Župa Svete Obitelji očituje svoje zajedništvo na različite načine: kroz molitvu, druženja, zabave, predavanja i igru. Pobliže, u župi djeluju tri športske sekcije koje okupljaju pedesetak mladih. Jednu od športskih sekcija predstavlja ma­lonogometna ekipa seniora Svete Obitelji u kojoj se okupljaju mladi različitih generacija, od 16 do 35 godina. Natječu se već dugi niz godina u Prvoj Katoličkoj malonogometnoj ligi koja se organizira za cjelokupno područje Zagrebačke nadbiskupi­je.

Krizmanici i srednjoškolci naše župe natječu se u KMNL-i namijenjenoj za krizmanike, kojoj je cilj usađivati ispravne moralne vrijednosti najmlađim naraštajima kroz športsko druženje na samom terenu i uz njega. Ekipna druženja doprino­se stvaranju zajedništva i prijateljstva neophodna za svako uspješno življenje čovjeka. U takvom ozračju zajedništva vrijedan je i dragocjen svaki pojedinac koji prema svojim mogućnostima i talentima daje svoj doprinos zajednici.

Od 2010. godine u župi djeluje mješoviti odbojkaški klub Sveta Obitelj koji nastupa u Katoličkoj odbojkaškoj ligi.

U župi je prisutan stolnoteniski turnir s dvogodišnjom tradicijom, a održava se jedanput godišnje, sredinom mjeseca veljače. Turnir nema ograničenja glede spola, dobi i nacionalnosti. 2009. godine turnir je osvojila Petra Šunić, a 2010. premoćno je pobijedio svu konkuren­ciju Darijo Ilijić. Potrebno je spomenuti da je turnir okupio više od šezdeset natjecatelja, a sav prihod skupljen od kotizacija koja je iznosila po 10 kuna te od dobrovoljnih priloga išao je u humanitarne svrhe za pomoć Papinskih misijskih djela koji djeluju u Trećem svijetu.

Svrha svih športskih aktivnosti sastoji se u oku­pljanju mladih kroz šport i druženje. Športskim aktivnostima nastoji se pokazati da svakog vjernika prožima kršćanski duh kroz njegov život, rad i za­bavu.

Mk 10, 35-45

U ono vrijeme: Pristupe Isusu Jakov i Ivan, sinovi Zebedejevi, govoreći mu: »Učitelju, htjeli bismo da nam učiniš što te zaištemo.« A on će im: »Što hoćete da vam učinim?« Oni mu rekoše: »Daj nam da ti u slavi tvojoj sjednemo jedan zdesna, a drugi slijeva.« A Isus im reče: »Ne znate što ištete. Možete li piti čašu koju ja pijem, ili krstiti se krstom kojim se ja krstim?« Oni mu rekoše: »Možemo.« A Isus će im: »Čašu koju ja pijem pit ćete i krstom kojim se ja krstim bit ćete kršteni, ali sjesti meni zdesna ili slijeva nisam ja vlastan dati – to je onih kojima je pripravljeno.« Kad su to čula ostala desetorica, počeše se gnjeviti na Jakova i Ivana. Zato ih Isus dozva i reče im: »Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«