Naslovnica Caritas
Caritas

Caritas - oživotvoreno evanđelje ili ljubav u župi Svete Obitelji započeo je s organiziranim radom 1. svibnja 1992. godine zbog ratnih posljedica i novonastalih pastoralnih potreba. Organizirani rad Caritasa pokrenuo je tadašnji župnik Mihael Gjilas u zajedništvu sa župljanima i ljudima dobre volje. U vrijeme dok se još stvarala hrvatska neovisnost, u prvom redu potrebno je bilo pomoći ljudima u nevolji, a to se najviše očitovalo kroz dijeljenje hrane i odjeće. Glavna motivacija djelovanja u Caritasu je ljubav prema bližnjem i dobra volja koja se ostvaruje u želji za pomoći ljudima kojima je pomoć potreb­na. Vjernicima Caritas znači ljubav i oni tu ljubav žele pružiti i pružaju drugim ljudima. Kako su s vremenom u Republiku Hrvatsku pristizale izbje­glice iz Bosne i Hercegovine zbog sve veće potre­be pomoći uključila se i Europska zajednica, među njezinim državama najznačajniju pomoć pružala je Njemačka. U pomoć su se uključili tada i prvi do­natori hrane, poduzeća: Podravka, Kraš, Zvijezda, Dukat, Franck i drugi.

Današnja voditeljica Caritasa je Nevenka Đakulović, a pored nje djeluje još nekolicina volontera koji se okupljaju svake srijede u župnim prostorijama. Uključeni su u pomoć potrebnima kroz dijeljenje i primanje robe te obilazak bolesnika. Štoviše, u Ca­ritas se uključio i jedan razred Osnovne škole Rap­ska. Učenici skupljaju hranu i nose najpotrebnijima u župi.

6. VAZMENA NEDJELJA

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«

- crkva se otvara 15 min. prije mise