Naslovnica Schönstatska obitelj
SCHÖNSTATSKA OBITELJ

Pokret hodočasničkog svetišta zaživio je u župi početkom 2009. godine na inicijativu s. Ramone. Pokret čini skupina od deset obitelji. Za sada se nalazi samo jedna slika koja obiđe naše obite­lji tijekom mjeseca. U svakoj obitelji Majka Marija ostaje kao gošća hodočasnica tri dana. U tom vremenu obitelj ima kućnu molitvu ili se organizira prema svojoj mogućnosti kako bi najbolje počastila svoju najdražu gošću. Jednom mjesečno, župna se šenštatska obi­telj nalazi kako bi zajednički slavila savez s Marijom, a susret završava razmjenom isku­stava, svjedočanstvima i druženjem. Cilj je hodočasničko svetište doživjeti kao posjet i su­sret Majke Božje u našoj kući. Apostolat želi približiti Majku Suotkupiteljicu njezinoj dječici i poslušno joj pomoći u njezinoj ulozi Posred­nice, Odgojiteljice, Zagovornice, Braniteljice.

Šenštatski pokret utemeljen je 1914. godine. Pokret je dobio ime po njemačkome gradiću Schoenstattu u kojemu je nastao i razvio se na temeljima duboke marijanske duhovnosti. Pok­ret iz Schoenstatta raširen je u 40 zemalja - po­sebice u Njemačkoj, Argentini, Brazilu, Čileu i Italiji - obuhvaća savez samostalnih zajednica ujedinjenih istom karizmom, u kojima djeluju laici, obitelji, svećenici i redovnice. Majka triput divna želi ući u svaki dom, poseb­no tamo gdje je bijeda, tuga, neznanje, nered u životu obitelji. Pokret je otvoren svima koji žele primati Majku u svome domu.

Kontakt osoba za župu je Anica Guberina, a moliteljica kruga je Ana Horvat.

SUSRETI HŠO-a: svakog 18. u mjesecu u 17.00 sati

LOKALNI VODITELJ: Anica Guberina

MOLITELJICA KRUGA: Ana Horvat (tel. 098 782 497)

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

Mt 26, 14 – 27, 66 (kraća verzija)

Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji – do ure devete. O devetoj uri povika Isus iza glasa: »Eli, Eli, lema sabahtani?« To će reći: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? A neki od nazočnih, čuvši to, govorahu: »Ovaj zove Iliju.« I odmah pritrča jedan od njih, uze spužvu, natopi je octom, natakne je na trsku i pruži mu piti. A ostali rekoše: »Pusti da vidimo hoće li doći Ilija da ga spasi.« A Isus opet povika iza glasa i ispusti duh.

I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor dodolje, nadvoje; zemlja se potrese, pećine se raspukoše, grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih preminulih uskrsnuše te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima. A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa, vidjevši potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: »Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj.«

Svete mise ne služe se s narodom do daljnjega.