Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Schönstatska obitelj
SCHÖNSTATSKA OBITELJ

Pokret hodočasničkog svetišta zaživio je u župi početkom 2009. godine na inicijativu s. Ramone. Pokret čini skupina od deset obitelji. Za sada se nalazi samo jedna slika koja obiđe naše obite­lji tijekom mjeseca. U svakoj obitelji Majka Marija ostaje kao gošća hodočasnica tri dana. U tom vremenu obitelj ima kućnu molitvu ili se organizira prema svojoj mogućnosti kako bi najbolje počastila svoju najdražu gošću. Jednom mjesečno, župna se šenštatska obi­telj nalazi kako bi zajednički slavila savez s Marijom, a susret završava razmjenom isku­stava, svjedočanstvima i druženjem. Cilj je hodočasničko svetište doživjeti kao posjet i su­sret Majke Božje u našoj kući. Apostolat želi približiti Majku Suotkupiteljicu njezinoj dječici i poslušno joj pomoći u njezinoj ulozi Posred­nice, Odgojiteljice, Zagovornice, Braniteljice.

Šenštatski pokret utemeljen je 1914. godine. Pokret je dobio ime po njemačkome gradiću Schoenstattu u kojemu je nastao i razvio se na temeljima duboke marijanske duhovnosti. Pok­ret iz Schoenstatta raširen je u 40 zemalja - po­sebice u Njemačkoj, Argentini, Brazilu, Čileu i Italiji - obuhvaća savez samostalnih zajednica ujedinjenih istom karizmom, u kojima djeluju laici, obitelji, svećenici i redovnice. Majka triput divna želi ući u svaki dom, poseb­no tamo gdje je bijeda, tuga, neznanje, nered u životu obitelji. Pokret je otvoren svima koji žele primati Majku u svome domu.

Kontakt osoba za župu je Anica Guberina, a moliteljica kruga je Ana Horvat.

SUSRETI HŠO-a: svakog 18. u mjesecu u 17.00 sati

LOKALNI VODITELJ: Anica Guberina

MOLITELJICA KRUGA: Ana Horvat (tel. 098 782 497)

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«