Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Schönstatska obitelj
SCHÖNSTATSKA OBITELJ

Pokret hodočasničkog svetišta zaživio je u župi početkom 2009. godine na inicijativu s. Ramone. Pokret čini skupina od deset obitelji. Za sada se nalazi samo jedna slika koja obiđe naše obite­lji tijekom mjeseca. U svakoj obitelji Majka Marija ostaje kao gošća hodočasnica tri dana. U tom vremenu obitelj ima kućnu molitvu ili se organizira prema svojoj mogućnosti kako bi najbolje počastila svoju najdražu gošću. Jednom mjesečno, župna se šenštatska obi­telj nalazi kako bi zajednički slavila savez s Marijom, a susret završava razmjenom isku­stava, svjedočanstvima i druženjem. Cilj je hodočasničko svetište doživjeti kao posjet i su­sret Majke Božje u našoj kući. Apostolat želi približiti Majku Suotkupiteljicu njezinoj dječici i poslušno joj pomoći u njezinoj ulozi Posred­nice, Odgojiteljice, Zagovornice, Braniteljice.

Šenštatski pokret utemeljen je 1914. godine. Pokret je dobio ime po njemačkome gradiću Schoenstattu u kojemu je nastao i razvio se na temeljima duboke marijanske duhovnosti. Pok­ret iz Schoenstatta raširen je u 40 zemalja - po­sebice u Njemačkoj, Argentini, Brazilu, Čileu i Italiji - obuhvaća savez samostalnih zajednica ujedinjenih istom karizmom, u kojima djeluju laici, obitelji, svećenici i redovnice. Majka triput divna želi ući u svaki dom, poseb­no tamo gdje je bijeda, tuga, neznanje, nered u životu obitelji. Pokret je otvoren svima koji žele primati Majku u svome domu.

Kontakt osoba za župu je Anica Guberina, a moliteljica kruga je Ana Horvat.

SUSRETI HŠO-a: svakog 18. u mjesecu u 17.00 sati

LOKALNI VODITELJ: Anica Guberina

MOLITELJICA KRUGA: Ana Horvat (tel. 098 782 497)

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.