Zajednica 30+

U župi sv. Obitelji djeluje jedna zajednica koja promiče druženje katolika 30 plus. Susreti su svake druge subote od 20 sati u dvorani ispod crkve sv. Obitelji. Plesnu večer započinjemo predavanjem i molitvom. Kasnije je druženje plešući u dvoje uz glazbu 80-tih.

Mladi, stariji od 30 god. Koji vole ples i druženje, a ne žele disco i noćni život, neka dođu u našu zajednicu, koja je idealno mjesto za svakoga, umjesto da sjedi doma pred televizijom ili u zadimljenim kafićima.

Za početnike i za napredne organiziramo povremene plesne tečajeve, gjde se uče standardni plesovi, nadalje izlete, humanitarne akcije te roštiljanje u župnom vrtu. U bližoj budućnosti ćemo intenzivirati ugošćivanje katoličkih udruga i goste predavače s raznim temama.

Prijeti nam osamljenost, otuđenost je uzeo maha. Kod nas potičemo ljude da se upoznaju, a to je najlakše preko plesa u paru gdje se događaju nova poznanstva.

Stari ljudi nam kažu da je to dobar pokušaj jer se preko plesa najbrže dolazi do ženskog srca. Danas u doba kad su klasični plesnjaci gotovo izumrli naša zajednica nudi nostalgično upoznavanje i druženje, te pokušava nadimjestiti nedostatak plesnjaka.

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.