Zajednica 30+

U župi sv. Obitelji djeluje jedna zajednica koja promiče druženje katolika 30 plus. Susreti su svake druge subote od 20 sati u dvorani ispod crkve sv. Obitelji. Plesnu večer započinjemo predavanjem i molitvom. Kasnije je druženje plešući u dvoje uz glazbu 80-tih.

Mladi, stariji od 30 god. Koji vole ples i druženje, a ne žele disco i noćni život, neka dođu u našu zajednicu, koja je idealno mjesto za svakoga, umjesto da sjedi doma pred televizijom ili u zadimljenim kafićima.

Za početnike i za napredne organiziramo povremene plesne tečajeve, gjde se uče standardni plesovi, nadalje izlete, humanitarne akcije te roštiljanje u župnom vrtu. U bližoj budućnosti ćemo intenzivirati ugošćivanje katoličkih udruga i goste predavače s raznim temama.

Prijeti nam osamljenost, otuđenost je uzeo maha. Kod nas potičemo ljude da se upoznaju, a to je najlakše preko plesa u paru gdje se događaju nova poznanstva.

Stari ljudi nam kažu da je to dobar pokušaj jer se preko plesa najbrže dolazi do ženskog srca. Danas u doba kad su klasični plesnjaci gotovo izumrli naša zajednica nudi nostalgično upoznavanje i druženje, te pokušava nadimjestiti nedostatak plesnjaka.

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.