Zajednica 30+

U župi sv. Obitelji djeluje jedna zajednica koja promiče druženje katolika 30 plus. Susreti su svake druge subote od 20 sati u dvorani ispod crkve sv. Obitelji. Plesnu večer započinjemo predavanjem i molitvom. Kasnije je druženje plešući u dvoje uz glazbu 80-tih.

Mladi, stariji od 30 god. Koji vole ples i druženje, a ne žele disco i noćni život, neka dođu u našu zajednicu, koja je idealno mjesto za svakoga, umjesto da sjedi doma pred televizijom ili u zadimljenim kafićima.

Za početnike i za napredne organiziramo povremene plesne tečajeve, gjde se uče standardni plesovi, nadalje izlete, humanitarne akcije te roštiljanje u župnom vrtu. U bližoj budućnosti ćemo intenzivirati ugošćivanje katoličkih udruga i goste predavače s raznim temama.

Prijeti nam osamljenost, otuđenost je uzeo maha. Kod nas potičemo ljude da se upoznaju, a to je najlakše preko plesa u paru gdje se događaju nova poznanstva.

Stari ljudi nam kažu da je to dobar pokušaj jer se preko plesa najbrže dolazi do ženskog srca. Danas u doba kad su klasični plesnjaci gotovo izumrli naša zajednica nudi nostalgično upoznavanje i druženje, te pokušava nadimjestiti nedostatak plesnjaka.

Mk 10, 35-45

U ono vrijeme: Pristupe Isusu Jakov i Ivan, sinovi Zebedejevi, govoreći mu: »Učitelju, htjeli bismo da nam učiniš što te zaištemo.« A on će im: »Što hoćete da vam učinim?« Oni mu rekoše: »Daj nam da ti u slavi tvojoj sjednemo jedan zdesna, a drugi slijeva.« A Isus im reče: »Ne znate što ištete. Možete li piti čašu koju ja pijem, ili krstiti se krstom kojim se ja krstim?« Oni mu rekoše: »Možemo.« A Isus će im: »Čašu koju ja pijem pit ćete i krstom kojim se ja krstim bit ćete kršteni, ali sjesti meni zdesna ili slijeva nisam ja vlastan dati – to je onih kojima je pripravljeno.« Kad su to čula ostala desetorica, počeše se gnjeviti na Jakova i Ivana. Zato ih Isus dozva i reče im: »Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«