Zajednica 30+

U župi sv. Obitelji djeluje jedna zajednica koja promiče druženje katolika 30 plus. Susreti su svake druge subote od 20 sati u dvorani ispod crkve sv. Obitelji. Plesnu večer započinjemo predavanjem i molitvom. Kasnije je druženje plešući u dvoje uz glazbu 80-tih.

Mladi, stariji od 30 god. Koji vole ples i druženje, a ne žele disco i noćni život, neka dođu u našu zajednicu, koja je idealno mjesto za svakoga, umjesto da sjedi doma pred televizijom ili u zadimljenim kafićima.

Za početnike i za napredne organiziramo povremene plesne tečajeve, gjde se uče standardni plesovi, nadalje izlete, humanitarne akcije te roštiljanje u župnom vrtu. U bližoj budućnosti ćemo intenzivirati ugošćivanje katoličkih udruga i goste predavače s raznim temama.

Prijeti nam osamljenost, otuđenost je uzeo maha. Kod nas potičemo ljude da se upoznaju, a to je najlakše preko plesa u paru gdje se događaju nova poznanstva.

Stari ljudi nam kažu da je to dobar pokušaj jer se preko plesa najbrže dolazi do ženskog srca. Danas u doba kad su klasični plesnjaci gotovo izumrli naša zajednica nudi nostalgično upoznavanje i druženje, te pokušava nadimjestiti nedostatak plesnjaka.

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 11b-19

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. Dok sam ja bio s njima, ja sam ih čuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga. Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina. Kao što ti mene posla u svijet, tako i ja poslah njih u svijet. I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni u istini.«