Zajednica 30+

U župi sv. Obitelji djeluje jedna zajednica koja promiče druženje katolika 30 plus. Susreti su svake druge subote od 20 sati u dvorani ispod crkve sv. Obitelji. Plesnu večer započinjemo predavanjem i molitvom. Kasnije je druženje plešući u dvoje uz glazbu 80-tih.

Mladi, stariji od 30 god. Koji vole ples i druženje, a ne žele disco i noćni život, neka dođu u našu zajednicu, koja je idealno mjesto za svakoga, umjesto da sjedi doma pred televizijom ili u zadimljenim kafićima.

Za početnike i za napredne organiziramo povremene plesne tečajeve, gjde se uče standardni plesovi, nadalje izlete, humanitarne akcije te roštiljanje u župnom vrtu. U bližoj budućnosti ćemo intenzivirati ugošćivanje katoličkih udruga i goste predavače s raznim temama.

Prijeti nam osamljenost, otuđenost je uzeo maha. Kod nas potičemo ljude da se upoznaju, a to je najlakše preko plesa u paru gdje se događaju nova poznanstva.

Stari ljudi nam kažu da je to dobar pokušaj jer se preko plesa najbrže dolazi do ženskog srca. Danas u doba kad su klasični plesnjaci gotovo izumrli naša zajednica nudi nostalgično upoznavanje i druženje, te pokušava nadimjestiti nedostatak plesnjaka.

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.