Naslovnica SAKRAMENTI Euharistija
Euharistija

U našoj crkvi euharistiju slavimo svaki dan i to radnim danom u 7.00 i 19.00, a nedjeljom u 7.30, 9.00 (za djecu), 10.30 (župna), 12.00 (za mlade) i 19.00 sati.

Euharistija je zajednički čin Krista i Crkve. Pripada svima i vrijedi jednako za sve koji u njoj sudjeluju bez obzira gdje se slavi i tko je zakonito predvodi.

Svaki svećenik smije radnim danom imati samo jednu misu (i još jednu, ako je sprovodna).

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.