Naslovnica SAKRAMENTI Euharistija
Euharistija

U našoj crkvi euharistiju slavimo svaki dan i to radnim danom u 7.00 i 19.00, a nedjeljom u 7.30, 9.00 (za djecu), 10.30 (župna), 12.00 (za mlade) i 19.00 sati.

Euharistija je zajednički čin Krista i Crkve. Pripada svima i vrijedi jednako za sve koji u njoj sudjeluju bez obzira gdje se slavi i tko je zakonito predvodi.

Svaki svećenik smije radnim danom imati samo jednu misu (i još jednu, ako je sprovodna).

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.