Naslovnica SAKRAMENTI Euharistija
Euharistija

U našoj crkvi euharistiju slavimo svaki dan i to radnim danom u 7.00 i 19.00, a nedjeljom u 7.30, 9.00 (za djecu), 10.30 (župna), 12.00 (za mlade) i 19.00 sati.

Euharistija je zajednički čin Krista i Crkve. Pripada svima i vrijedi jednako za sve koji u njoj sudjeluju bez obzira gdje se slavi i tko je zakonito predvodi.

Svaki svećenik smije radnim danom imati samo jednu misu (i još jednu, ako je sprovodna).

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

Mt 26, 14 – 27, 66 (kraća verzija)

Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji – do ure devete. O devetoj uri povika Isus iza glasa: »Eli, Eli, lema sabahtani?« To će reći: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? A neki od nazočnih, čuvši to, govorahu: »Ovaj zove Iliju.« I odmah pritrča jedan od njih, uze spužvu, natopi je octom, natakne je na trsku i pruži mu piti. A ostali rekoše: »Pusti da vidimo hoće li doći Ilija da ga spasi.« A Isus opet povika iza glasa i ispusti duh.

I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor dodolje, nadvoje; zemlja se potrese, pećine se raspukoše, grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih preminulih uskrsnuše te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima. A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa, vidjevši potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: »Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj.«

Svete mise ne služe se s narodom do daljnjega.