Članovi UDRUGE ZDENAC gostovali u našoj Župi

Na četvrtu korizmenu nedjelju, 26. ožujka, na poziv župnika Ivice Zlodija osnivačica udruge Zdenac, misionarka milosrđa s. Ljilja Lončar i volonteri udruge gostovali su u našoj Župi. Svjedočili su o misijama i prikupljali priloge od prodaje svojih suvenira. Dio prikupljenih sredstava darovan je našim siromašnim župljanima, a dio za majice djece u Venezueli.

S. Ljilja župljanima je ispričala sve o teškoj situaciji u kojoj se venezuelanski narod nalazi te o tome kako Zdenac, osluškujući Isusov poziv, pokušava davati sebe i svoje srce tim ljudima. Djeci i starcima, koji su najugroženija skupina svugdje pa i u Venezueli, Zdenčevi volonteri poklanjaju posebnu pažnju organizirajući programe i projekte osmišljene baš za njih.

Naši su župljani pozorno slušali dok je s. Ljilja svjedočila te se pokazalo, kao i uvijek, da tuđa teška sudbina najviše pogađa ljudsko srce. Srce naših župljana bilo je otvoreno te su kupnjom suvenira i donacijama pokazali kako žele biti dio Isusovog Zdenca koji pomaže onima kojima je pomoć najpotrebnija.

ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA

Lk 1, 57-66.80

Elizabeti se navršilo vrijeme da rodi. I porodi sina. Kad su njezini susjedi i rođaci čuli da joj Gospodin obilno iskaza dobrotu, radovahu se s njome. Osmoga se dana okupe da obrežu dječaka. Htjedoše ga prozvati imenom njegova oca - Zaharija, no mati se njegova usprotivi: »Nipošto, nego zvat će se Ivan!« Rekoše joj na to: »Ta nikoga nema od tvoje rodbine koji bi se tako zvao.« Tada znakovima upitaju oca kojim ga imenom želi prozvati. On zaiska pločicu i napisa »Ivan mu je ime!« Svi se začude, a njemu se umah otvoriše usta i jezik te progovori blagoslivljajući Boga. Strah obuze sve njihove susjede, a po svem su se Gorju judejskom razglašavali svi ti događaji. I koji su god čuli, razmišljahu o tome pitajući se: »Što li će biti od ovoga djeteta?« Uistinu, ruka Gospodnja bijaše s njime. Dječak je međutim rastao i duhom jačao. Boravio je u pustinji sve do dana svoga javnog nastupa pred Izraelom.