Naslovnica O ŽUPI Svećenici
Svećenici

vlč. IVICA ZLODI, župnik

vlč. MIRIAN ŠUVAK, župnik in solidum

Mirian Šuvak rođen je 21. listopada 1942. u Novoj Gradišci, od oca Zlatka i majke Marije Dolores rođene Butković. U Novoj Gradišci je i kršten 26. listopada iste godine. Osnovnu školu pohađao je u Ivanić Gradu, a gimnaziju u Zagrebu te položio ispit zrelosti 1961. Upisao je studij teologije 1974. te diplomirao 1980. Prethodno je završio studij na Šumarskom fakultetu u Zagrebu. Kao profesor radio je u srednjoj šumarskoj školi u Delnicama i Karlovcu od 1969. do 1980. Za svećenika ga je zaredio mons. Mijo Škvorc, pomoćni biskup zagrebački, 7. prosinca 1980. u crkvi Gospe Lurdske. Od 1980. djeluje kao duhovni pomoćnik u župi Svete Obitelji. U nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji predaje kemiju od 1981. do 1991. Od 1991. do 2005. godine predavao je vjeronauk u prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga. Aktivno sudjeluje u pokretu Kursiljo od 1975. do danas. Od 1987. do danas vodi molitvenu zajednicu u duhu Taizea, te sudjeluje na svim Novogodišnjim susretima koje organiziraju braća iz Taizea, a i više puta je bio u samom Taizeu sa mladima. Organizirao je mnoga hodočašća za mlade i odrasle napose u Lourdes, Fatimu, Santiago de Compostela, Lisieux, Paray-le Monial, Le Puy, Rim, Pariz, Čenstohovu, Izrael, Egipat, Meksiko i Brazil. Vodio je mnoge duhovne obnove za mlade, napose u Hrv. Leskovcu. Organizirao je ljetovanja za mlade kršćane u kojima je bila sadržana i duhovno-molitvena komponenta (15 dana) u Velom Lošinju, Kalima i na otoku Kapriju u periodu od  1970. do 1991., svake godine. Vodi molitvenu zajednicu “Otac A. Antić” od 1967. koja je 2007. obilježila 40 godina svoga postojanja. 2005. imenovan je župnikom in solidum u župi Sv. Obitelji.

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«