Naslovnica O ŽUPI Svećenici
Svećenici

vlč. IVICA ZLODI, župnik

vlč. MIRIAN ŠUVAK, župnik in solidum

Mirian Šuvak rođen je 21. listopada 1942. u Novoj Gradišci, od oca Zlatka i majke Marije Dolores rođene Butković. U Novoj Gradišci je i kršten 26. listopada iste godine. Osnovnu školu pohađao je u Ivanić Gradu, a gimnaziju u Zagrebu te položio ispit zrelosti 1961. Upisao je studij teologije 1974. te diplomirao 1980. Prethodno je završio studij na Šumarskom fakultetu u Zagrebu. Kao profesor radio je u srednjoj šumarskoj školi u Delnicama i Karlovcu od 1969. do 1980. Za svećenika ga je zaredio mons. Mijo Škvorc, pomoćni biskup zagrebački, 7. prosinca 1980. u crkvi Gospe Lurdske. Od 1980. djeluje kao duhovni pomoćnik u župi Svete Obitelji. U nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji predaje kemiju od 1981. do 1991. Od 1991. do 2005. godine predavao je vjeronauk u prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga. Aktivno sudjeluje u pokretu Kursiljo od 1975. do danas. Od 1987. do danas vodi molitvenu zajednicu u duhu Taizea, te sudjeluje na svim Novogodišnjim susretima koje organiziraju braća iz Taizea, a i više puta je bio u samom Taizeu sa mladima. Organizirao je mnoga hodočašća za mlade i odrasle napose u Lourdes, Fatimu, Santiago de Compostela, Lisieux, Paray-le Monial, Le Puy, Rim, Pariz, Čenstohovu, Izrael, Egipat, Meksiko i Brazil. Vodio je mnoge duhovne obnove za mlade, napose u Hrv. Leskovcu. Organizirao je ljetovanja za mlade kršćane u kojima je bila sadržana i duhovno-molitvena komponenta (15 dana) u Velom Lošinju, Kalima i na otoku Kapriju u periodu od  1970. do 1991., svake godine. Vodi molitvenu zajednicu “Otac A. Antić” od 1967. koja je 2007. obilježila 40 godina svoga postojanja. 2005. imenovan je župnikom in solidum u župi Sv. Obitelji.

Lk 6,17.20-26

U ono vrijeme: Isus siđe s dvanaestoricom i zaustavi se na ravnu. Podigne oči prema učenicima i govoraše: »Blago vama, siromasi: vaše je kraljevstvo Božje! Blago vama koji sada gladujete: vi ćete se nasititi! Blago vama koji sada plačete: vi ćete se smijati! Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega! Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu. Ta jednako su činili prorocima oci njihovi!« »Ali jao vama, bogataši: imate svoju utjehu! Jao vama koji ste sada siti: gladovat ćete! Jao vama koji se sada smijete: jadikovat ćete i plakati! Jao vama kad vas svi budu hvalili! Ta tako su činili lažnim prorocima oci njihovi.«