SRETAN USKRS!

Χριστός νέστη

Kristovim uskrsnućem otvorila se nova dimenzija života za svakog čovjeka i za cijeli stvoreni svijet.

Sve je postalo drugačije.

Neka ta novost prožme Vaš život, misli i djelovanje.

Neka susret s Uskrslim učini svakog od nas

sposobnim mijenjati nas same,

naše odnose i svijet u skladu s novošću života koji nam je darovan.

Neka Vam Krist uskrsli podari radost života!

Želimo Vam SRETAN USKRS,

ispunjen radošću i nadom zbog Uskrsloga!

Felix Alleluia!

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.