Naslovnica
Uskrsni ponedjeljak - Iskustvo Božje blizine

„Učenicima je srce gorjelo dok im je Isus putem govorio, dok im je otkrivao Pisma“, istaknuo je prisutnima župnik Ivica Zlodi na početku svoje propovijedi na svetoj misi u 9 sati.

Nastavio je: „Poruku Uskrsa treba gledati u našem svakodnevnom životu. Isus Krist je jedinstvena osoba ljudske povijesti. U njemu su odgovori na sva naša pitanja. Odgovore na pitanja nam jedino On može dati. Mi Krista trebamo susresti u svojoj svakodnevnici.Trebamo se vratiti na iskustvo Božje blizine. Trebamo se Bogu vratiti, istinskoj Ljubavi. Uskrsli Krist nas potiče da se vratimo gdje smo bili s Bogom. Jedan je Spasitelj, Isus Krist iz Nazareta. Dopustimo da nas Uskrsli dotakne. Trebamo imati udjela u Božjem uskrsnuću. On nas vodi prema nebeskom Ocu, prema Očevu domu. Važno je biti u njegovom zajedništvu. On nam dolazi kroz druge. Kroz one koji prose, nemoćne… On je u svakoj osobi. Molimo da ga prepoznamo. Ne moguće je uskrsnuti s Njim, a biti okrenut prema sebi. Ne možemo živjeti sami. I Sveti Otac nas poziva da izađemo iz sebe i idemo k drugima. Ne se bojati napraviti iskorak. Živjeti prave vrijednosti s Bogom. Važno je ući u dodir s Isusovom ljubavlju. On nam želi otvoriti oči srca i duše“, poticao je i pozivao župnik. „Perspektiva uskrsnuća je perspektiva vječnosti. Uz sve što činimo, treba mijenjati sebe. Na životne poteškoće gledati s osmijehom na licu. Kao ljudi smo kao jutarnja rosa. Važno je biti mudar, vratiti se Ocu. U Kristu smo zamilovani Očevom ljubavlju“, posvješćivao je župnik.

Isus nam govori: „Ne bojte se!“ Ne bojte se problema. Da bi se to moglo dogoditi, treba ući u Božju logiku. Svjedok se postaje malim koracima, savjesno vršeći svoje obveze. Ne da me ljudi vide, nego Bog. Neka nas Božja ljubav dotiče da budemo sretne i ispunjene osobe. Bog želi obnoviti nas, naše obitelji… Čitajući i slušajući Božju Riječ, da Isus gleda kroz mene. Neka nam Uskrsli pomogne. Dopustimo mu da nas vodi tamo gdje će nama biti najbolje. „Molimo da živimo ovaj trenutak i da cijeli svoj život s Njime gradimo“, zaključio je župnik Zlodi.

 

s. Mara Matanović

 
Baner

Božja riječ

29. NEDJELJA KROZ GODINU

Mk 10, 35-45

U ono vrijeme: Pristupe Isusu Jakov i Ivan, sinovi Zebedejevi, govoreći mu: »Učitelju, htjeli bismo da nam učiniš što te zaištemo.« A on će im: »Što hoćete da vam učinim?« Oni mu rekoše: »Daj nam da ti u slavi tvojoj sjednemo jedan zdesna, a drugi slijeva.« A Isus im reče: »Ne znate što ištete. Možete li piti čašu koju ja pijem, ili krstiti se krstom kojim se ja krstim?« Oni mu rekoše: »Možemo.« A Isus će im: »Čašu koju ja pijem pit ćete i krstom kojim se ja krstim bit ćete kršteni, ali sjesti meni zdesna ili slijeva nisam ja vlastan dati – to je onih kojima je pripravljeno.« Kad su to čula ostala desetorica, počeše se gnjeviti na Jakova i Ivana. Zato ih Isus dozva i reče im: »Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«

Raspored misa

NEDJELJA

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNI DAN

7.00 sati

19.00 sati