Naslovnica
Uskrsni ponedjeljak - Iskustvo Božje blizine

„Učenicima je srce gorjelo dok im je Isus putem govorio, dok im je otkrivao Pisma“, istaknuo je prisutnima župnik Ivica Zlodi na početku svoje propovijedi na svetoj misi u 9 sati.

Nastavio je: „Poruku Uskrsa treba gledati u našem svakodnevnom životu. Isus Krist je jedinstvena osoba ljudske povijesti. U njemu su odgovori na sva naša pitanja. Odgovore na pitanja nam jedino On može dati. Mi Krista trebamo susresti u svojoj svakodnevnici.Trebamo se vratiti na iskustvo Božje blizine. Trebamo se Bogu vratiti, istinskoj Ljubavi. Uskrsli Krist nas potiče da se vratimo gdje smo bili s Bogom. Jedan je Spasitelj, Isus Krist iz Nazareta. Dopustimo da nas Uskrsli dotakne. Trebamo imati udjela u Božjem uskrsnuću. On nas vodi prema nebeskom Ocu, prema Očevu domu. Važno je biti u njegovom zajedništvu. On nam dolazi kroz druge. Kroz one koji prose, nemoćne… On je u svakoj osobi. Molimo da ga prepoznamo. Ne moguće je uskrsnuti s Njim, a biti okrenut prema sebi. Ne možemo živjeti sami. I Sveti Otac nas poziva da izađemo iz sebe i idemo k drugima. Ne se bojati napraviti iskorak. Živjeti prave vrijednosti s Bogom. Važno je ući u dodir s Isusovom ljubavlju. On nam želi otvoriti oči srca i duše“, poticao je i pozivao župnik. „Perspektiva uskrsnuća je perspektiva vječnosti. Uz sve što činimo, treba mijenjati sebe. Na životne poteškoće gledati s osmijehom na licu. Kao ljudi smo kao jutarnja rosa. Važno je biti mudar, vratiti se Ocu. U Kristu smo zamilovani Očevom ljubavlju“, posvješćivao je župnik.

Isus nam govori: „Ne bojte se!“ Ne bojte se problema. Da bi se to moglo dogoditi, treba ući u Božju logiku. Svjedok se postaje malim koracima, savjesno vršeći svoje obveze. Ne da me ljudi vide, nego Bog. Neka nas Božja ljubav dotiče da budemo sretne i ispunjene osobe. Bog želi obnoviti nas, naše obitelji… Čitajući i slušajući Božju Riječ, da Isus gleda kroz mene. Neka nam Uskrsli pomogne. Dopustimo mu da nas vodi tamo gdje će nama biti najbolje. „Molimo da živimo ovaj trenutak i da cijeli svoj život s Njime gradimo“, zaključio je župnik Zlodi.

 

s. Mara Matanović

 
Baner

Božja riječ

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.

Raspored misa

NEDJELJA

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNI DAN

7.00 sati

19.00 sati