Naslovnica GALERIJA Duhovna obnova Obiteljske zajednice Duhovna obnova Obiteljske zajednice
Duhovna obnova Obiteljske zajednice

Duhovna obnova Obiteljske zajednice Župe Svete Obitelji održana je u subotu, 20. svibnja 2017. Naš župnik vlč. Ivica Zlodi je okupljenima predstavio fra Petra Cvekana. Fra Petar je dobro poznat propovjednik onima koji ponekad dođu na sv. misu na Kaptol 9. Tema nagovora bila je „Jednostavno o obitelji“.

Fra Petar je bio ljubazan i ostavio nam sažetak svog predavanja pa ga prenosimo u cijelosti. Vrijedi ga pročitati! Tu, međutim, nema brojnih primjera iz života koje nam je fra Petar naveo, a zbog kojih je predavanje bilo još zanimljivije.

Nakon predavanja imali smo priliku za svetu ispovijed, a potom smo bili na sv. misi koju je predvodio fra Petar u koncelebraciji sa župnikom Zlodijem. Povodom Majčinog dana, naš župnik Zlodi i fra Petar su svim ženama podijelili crvene ruže.

Iz udruge Zdenac došla nam je sestra Ljilja Lončar. Kratko nam je predstavila rad udruge Zdenac u Venezueli, na otoku Margarita, i akciju „Obucimo i obujmo 50 djece iz Porlamara, Venezuela“. Radi se o djeci koja žive u krajnjem siromaštvu i izložena su svim vrstama nasilja i droge. Zdenac kroz svoju misiju postaje njihova nova duhovna obitelj.

Okrijepljeni euharistijom okupili smo se potom u dvorištu iza crkve. Puno se članova Obiteljske zajednice odazvalo i došlo na duhovnu obnovu, mnogi od njih su došli i s djecom, pa je to bio jedan susret pun duboke radosti!

Jasna Gamulin

Jednostavno o obitelji

1.    Koliko god svi govore o krizi obitelji, obitelj je i dalje jako važna i poželjna vrijednost u društvu.

2.    Dar jednostavnosti u obitelji je da se ne komplicira gdje nije potrebno.

3.    Kreposti više usrećuju obitelj nego zlato.

4.    Duboko je i trajno sretan onaj koji želi služiti.

5.    Daleko je teže utažiti glad za ljubavlju nego glad za kruhom.

6.    Ne pitaj što tvoja obitelj može učiniti za tebe, nego što ti možeš učiniti za nju.

7.    Nema ljubavi bez žrtve, niti žrtve bez ljubavi.

8.    Imaš ljubavi onoliko koliko imaš strpljivosti.

 

Pitanja za razmišljanje:

1.    Što je u obitelji u krizi, a što je veoma poželjno prema tvojem mišljenju?

2.    U čemu ti znaš komplicirati u svojoj obitelji?

3.    Koje kreposti tebe usrećuju, a kojima si ti usrećio/ usrećila svoju obitelj?

4.    U čemu sve želiš služiti svojoj obitelji i tko ti je u obitelji otkrivao dar služenja?

5.    Čime utažavaš te dvije gladi u svojoj obitelji?

6.    Nabroji tri stvari koje možeš učiniti za svoju obitelj? Što je tvoja obitelj učinila za tebe?

7.    Što je za tebe žrtva prema tvojima, a što je žrtva tvojih prema tebi?

8.    Gdje je sve tvoja strpljivost na kušnji u tvojoj obitelji, ali i šire?

 

Blažena obitelj

Blažena obitelj u kojoj SVI SA SVIMA komuniciraju.

Blažena obitelj  čiji se članovi prepoznaju UVIJEK NA NOV I LJEPŠI NAČIN.

Blažena obitelj u kojoj se članovi POVJERAVAJU jedni drugima i ČUVAJU povjereno.

Blažena obitelj koja svoje rublje pere U SVOM DVORIŠTU.

Blažena obitelj u kojoj svi međusobno RADO pričaju i dijele zajedništvo stola.

Blažena obitelj koja zajedno slavi svetu misu BAREM JEDNOM TJEDNO.

Blažena obitelj koja zna otići na ZAJEDNIČKU ŠETNJU.

Blažena obitelj čiji članovi SJEDE ZAJEDNO I ĆASKAJU u miru.

Blažena obitelj u kojoj se ZAJEDNIČKI SLAVE imendani i rođendani i gdje se ne štedi na činovima ljubavi.

Blažena obitelj u kojoj se članovi OSJEĆAJU VOLJENIMA OD BOGA I JEDNI OD DRUGIH  i kad stariji BRIŽNO OPOMINJU MLAĐE.

Blažena obitelj u kojoj ljubav nije SAMO IDEAL već se zna dogoditi i suza radosnica nakon iskustva opraštanja i pomirenja.

Blažena obitelj u kojoj se za obaveze djece ZANIMAJU roditelji.

Blažena obitelj u kojoj svaki član BEZUVJETNO ljubi svoju obitelj i OZBILJNO se skrbi za nju.

Blažena obitelj u kojoj članovi jedni s drugima GOVORE (barem jednako) kao i s prijateljima.

Blažena obitelj u kojoj JEDNI ZA DRUGE I JEDNI S DRUGIMA mole.

Blažena obitelj čiji članovi u svakom problemu ne traže dežurnog krivca, već su u stanju prepoznati SVOJ dio krivnje i u ljubavi opravdati dugoga prije nego naći izliku za sebe.

Blažena obitelj u kojoj se o životu RAZGOVARA strpljivo i bez svađa.

Blažena obitelj u kojoj riječi nisu samo mrtvo slovo koje razdvaja nego ŽIVA STVARNOST što sve različitosti u ljubavi spaja.

Blažen bio ti ako svoju pažnju i darove usmjeravaš prema svojoj obitelji – tad si našao SRCE svoje obitelji i možeš čuti otkucaje Božjeg SRCA te svoju obitelj pretvoriti u obitelj djece Božje.

Fra Petar Cvekan

 
Baner

Božja riječ

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.

Raspored misa

NEDJELJA

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati - župna

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNI DAN

7.00 sati

19.00 sati