Zlatna harfa 2017.

U subotu 03. lipnja održana je 33-ća smotra dječjih župnih zborova Zlatna harfa u župi bl. Augustina Kažotića Zagreb Pešćenica. Na toj prelijepoj smotri nastupilo je 15 dj. župnih zborova grada Zagreba. S ponosom možemo reći da dugi niz godina (preko 20) nastupa i naš dj. zbor naše Čarobne frulice.

S velikim oduševljenjem su se pripremale naše frulice da pokažu kako vole pjevati. Bilo je zaista lijepo slušati i gledati kako djeca znaju pripremiti veselje i kako se djeca znaju radovati i družiti. Lijepo je sve prošlo, svećenici dominikanci su pripremili za djecu zakusku i poslije zakuske druženje koje je trajalo dugo. Glazba je jedna divna umjetnost jedno bogatstvo koje ispunja dušu mirom, molitvom, a isto tako i radošću. U svim situacijama života ona je nešto što traje. A možemo reći ona je dar od Boga i zato mu pjevamo i zahvaljujemo.

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.