Zlatna harfa 2017.

U subotu 03. lipnja održana je 33-ća smotra dječjih župnih zborova Zlatna harfa u župi bl. Augustina Kažotića Zagreb Pešćenica. Na toj prelijepoj smotri nastupilo je 15 dj. župnih zborova grada Zagreba. S ponosom možemo reći da dugi niz godina (preko 20) nastupa i naš dj. zbor naše Čarobne frulice.

S velikim oduševljenjem su se pripremale naše frulice da pokažu kako vole pjevati. Bilo je zaista lijepo slušati i gledati kako djeca znaju pripremiti veselje i kako se djeca znaju radovati i družiti. Lijepo je sve prošlo, svećenici dominikanci su pripremili za djecu zakusku i poslije zakuske druženje koje je trajalo dugo. Glazba je jedna divna umjetnost jedno bogatstvo koje ispunja dušu mirom, molitvom, a isto tako i radošću. U svim situacijama života ona je nešto što traje. A možemo reći ona je dar od Boga i zato mu pjevamo i zahvaljujemo.

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.