286. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Ovogodišnje, 286. po redu, zavjetno hodočašće vjernika Grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj održat će se 9. i 10. rujna pod geslom "S Marijom i Josipom hodimo u novosti života".

U subotu 9. rujna na hodočašće će krenuti hodočasnici pješaci i to iz tri smjera. Jedna skupina krenut će u 5 sati ujutro nakon blagoslova od katedrale preko Sljemena. Oni će u 9 sati sudjelovati na misi u sljemenskoj kapeli.

Druga skupina krenut će nakon mise u Čučerju u 10.30 sati preko Laza. I treća skupina će također put Marije Bistrice krenuti preko Laza nakon mise u župnoj crkvi u Sesvetama u 9 sati.

Hodočasnicima pješacima će se kod kapele Sv. Ladislava pridružiti zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić i pomoćni biskupi, te mladi Zagrebačke nadbiskupije, te će u 18.30 sati zajedno krenuti u procesiji prema svetištu Majke Božje Bistričke. Procesiju će pratiti limena glazba, a u svetištu će im dobrodošlicu izreći bistrički župnik i rektor svetišta preč. Domagoj Matošević.

U 20 sati je "Služba svjetla" i procesija sa svijećama na Kalvariji.

Drugoga dana, u nedjelju 10. rujna, predviđeno je da do 9 sati u Mariju Bistricu stignu hodočasnici autobusima. U 9 sati je zajednička pobožnost Križnog puta. Pobožnost predvodi jedan od pomoćnih biskupa, a organiziraju mladi Zagrebačke nadbiskupije. Zavjetna procesija od kapele "Ave Maria" do crkve na otvorenom Bl. Alojzija Stepinca kreće u 11 sati. Procesiju, te euharistijsko slavlje s početkom u 11.30 sati predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 10. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave. (autobus je popunjen!)

Oproštaj i blagoslov hodočasnika u svetištu Majke Božje Bistričke je u 15 sati.

Misa zahvalnica i završetak hodočašća bit će u ponedjeljak 11. rujna u 19 sati u zagrebačkoj prvostolnici.

1. KORIZMENA NEDJELJA

Mk 1, 12-15

U ono vrijeme: Duh nagna Isusa u pustinju. I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu. A pošto Ivan bijaše predan, otiđe Isus u Galileju. Propovijedao je evanđelje Božje: »Ispunilo se vrijeme, približilo se kraljevstvo Božje! Obratite se i vjerujte evanđelju!«

KRIŽNI PUT