286. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Ovogodišnje, 286. po redu, zavjetno hodočašće vjernika Grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj održat će se 9. i 10. rujna pod geslom "S Marijom i Josipom hodimo u novosti života".

U subotu 9. rujna na hodočašće će krenuti hodočasnici pješaci i to iz tri smjera. Jedna skupina krenut će u 5 sati ujutro nakon blagoslova od katedrale preko Sljemena. Oni će u 9 sati sudjelovati na misi u sljemenskoj kapeli.

Druga skupina krenut će nakon mise u Čučerju u 10.30 sati preko Laza. I treća skupina će također put Marije Bistrice krenuti preko Laza nakon mise u župnoj crkvi u Sesvetama u 9 sati.

Hodočasnicima pješacima će se kod kapele Sv. Ladislava pridružiti zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić i pomoćni biskupi, te mladi Zagrebačke nadbiskupije, te će u 18.30 sati zajedno krenuti u procesiji prema svetištu Majke Božje Bistričke. Procesiju će pratiti limena glazba, a u svetištu će im dobrodošlicu izreći bistrički župnik i rektor svetišta preč. Domagoj Matošević.

U 20 sati je "Služba svjetla" i procesija sa svijećama na Kalvariji.

Drugoga dana, u nedjelju 10. rujna, predviđeno je da do 9 sati u Mariju Bistricu stignu hodočasnici autobusima. U 9 sati je zajednička pobožnost Križnog puta. Pobožnost predvodi jedan od pomoćnih biskupa, a organiziraju mladi Zagrebačke nadbiskupije. Zavjetna procesija od kapele "Ave Maria" do crkve na otvorenom Bl. Alojzija Stepinca kreće u 11 sati. Procesiju, te euharistijsko slavlje s početkom u 11.30 sati predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 10. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave. (autobus je popunjen!)

Oproštaj i blagoslov hodočasnika u svetištu Majke Božje Bistričke je u 15 sati.

Misa zahvalnica i završetak hodočašća bit će u ponedjeljak 11. rujna u 19 sati u zagrebačkoj prvostolnici.

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.