Naslovnica ŽUPNA KATEHEZA Raspored župne kateheze 2017./2018. Raspored župne kateheze 2017./2018.
Raspored župne kateheze 2017./2018.

Od 2. listopada 2017. počinje župna kateheza kao bliža priprava za primanje sakramenata prve pričesti i krizme.

KRIZMANICI

OŠ Rapska:

I. turnus – četvrtkom u 15.00 sati

II. turnus –  utorkom u 8.15 sati

Voditelj: Marijana Dodik

OŠ Lovre pl. Matačića i OŠ Marina Držića:

utorkom u 17.00 sati

Voditelj: Violeta Raguž

PRVOPRIČESNICI

OŠ Rapska:

petkom u 10.00 (I. turnus) i u 16.00 (II. turnus)

Voditelj: s. Lucijana Bobaš

OŠ Lovre pl. Matačića:

četvrtkom u 17.00 sati

Voditelj: s. Dragica Živković

OŠ Marin Držić:

nedjeljom u 9.45 sati

Voditelj: s. Mara Matanović

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.