Svi sveti i Dušni dan 2017.

Na svetkovinu SVIH SVETIH svete mise su po nedjeljnom rasporedu (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 sati). Na DUŠNI DAN, 2. studenog, svete mise su u 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 sati. Kod svih svetih misa biti će mogućnost za ispovijed.

Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i na NEDJELJU POSLIJE DUŠNOG DANA, vjernici mogu u svim crkvama dobiti POTPUNI OPROST za svoje pokojne. Za tu nakanu treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se (ako je potrebno - ako smo u teškom grijehu) i primiti sv. pričest. Također treba izmoliti i molitvu na nakanu Svetog Oca. Oprost za naše pokojne dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga i od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblja i pomole se za vjerne pokojne dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se u ovih osam dana mjeseca studenog. U ostalo doba godine dobiva se samo djelomični oprost.

1. KORIZMENA NEDJELJA

Lk 4, 1-13

U ono vrijeme: Isus se, pun Duha Svetoga, vratio s Jordana i Duh ga četrdeset dana vodio pustinjom, gdje ga je iskušavao đavao. Tih dana nije ništa jeo, te kad oni istekoše, ogladnje. A đavao mu reče: »Ako si Sin Božji, reci ovom kamenu da postane kruhom.« Isus mu odgovori: »Pisano je: Ne živi čovjek samo o kruhu.« I povede ga đavao na visoko, pokaza mu odjednom sva kraljevstva zemlje i reče mu: »Tebi ću dati svu ovu vlast i slavu njihovu jer meni je dana i komu hoću, dajem je. Ako se dakle pokloniš preda mnom, sve je tvoje.« Isus mu odgovori: »Pisano je: ’Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!’« Povede ga u Jeruzalem i postavi na vrh Hrama i reče mu: »Ako si Sin Božji, baci se odavde dolje! Ta pisano je: ’Anđelima će svojim zapovjediti za tebe da te čuvaju.’ I: ’Na rukama će te nositi da se gdje nogom ne spotakneš o kamen.’« Odgovori mu Isus: »Rečeno je: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega!« Pošto iscrpi sve kušnje, đavao se udalji od njega do druge prilike.