Svi sveti i Dušni dan 2017.

Na svetkovinu SVIH SVETIH svete mise su po nedjeljnom rasporedu (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 sati). Na DUŠNI DAN, 2. studenog, svete mise su u 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 sati. Kod svih svetih misa biti će mogućnost za ispovijed.

Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i na NEDJELJU POSLIJE DUŠNOG DANA, vjernici mogu u svim crkvama dobiti POTPUNI OPROST za svoje pokojne. Za tu nakanu treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se (ako je potrebno - ako smo u teškom grijehu) i primiti sv. pričest. Također treba izmoliti i molitvu na nakanu Svetog Oca. Oprost za naše pokojne dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga i od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblja i pomole se za vjerne pokojne dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se u ovih osam dana mjeseca studenog. U ostalo doba godine dobiva se samo djelomični oprost.

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«