Svi sveti i Dušni dan 2017.

Na svetkovinu SVIH SVETIH svete mise su po nedjeljnom rasporedu (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 sati). Na DUŠNI DAN, 2. studenog, svete mise su u 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 sati. Kod svih svetih misa biti će mogućnost za ispovijed.

Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i na NEDJELJU POSLIJE DUŠNOG DANA, vjernici mogu u svim crkvama dobiti POTPUNI OPROST za svoje pokojne. Za tu nakanu treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se (ako je potrebno - ako smo u teškom grijehu) i primiti sv. pričest. Također treba izmoliti i molitvu na nakanu Svetog Oca. Oprost za naše pokojne dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga i od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblja i pomole se za vjerne pokojne dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se u ovih osam dana mjeseca studenog. U ostalo doba godine dobiva se samo djelomični oprost.

Mk 7, 31-37

U ono vrijeme: Vrati se Isus iz krajeva tirskih pa preko Sidona dođe Galilejskom moru, u krajeve dekapolske. Donesu mu nekoga gluhog mucavca pa ga zamole da stavi na nj ruku. On ga uzme nasamo od mnoštva, utisne svoje prste u njegove uši, zatim pljune i dotakne se njegova jezika. Upravi pogled u nebo, uzdahne i kaže mu: »Effata!« — to će reći: »Otvori se!« I odmah mu se otvoriše uši i razdriješi spona jezika te stade govoriti razgovijetno. A Isus im zabrani da nikome ne kazuju. No što im je on više branio, oni su to više razglašavali i preko svake mjere zadivljeni govorili: »Dobro je sve učinio! Gluhima daje čuti, nijemima govoriti!«