Svi sveti i Dušni dan 2017.

Na svetkovinu SVIH SVETIH svete mise su po nedjeljnom rasporedu (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 sati). Na DUŠNI DAN, 2. studenog, svete mise su u 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 sati. Kod svih svetih misa biti će mogućnost za ispovijed.

Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i na NEDJELJU POSLIJE DUŠNOG DANA, vjernici mogu u svim crkvama dobiti POTPUNI OPROST za svoje pokojne. Za tu nakanu treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se (ako je potrebno - ako smo u teškom grijehu) i primiti sv. pričest. Također treba izmoliti i molitvu na nakanu Svetog Oca. Oprost za naše pokojne dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga i od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblja i pomole se za vjerne pokojne dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se u ovih osam dana mjeseca studenog. U ostalo doba godine dobiva se samo djelomični oprost.

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.