Svi sveti i Dušni dan 2017.

Na svetkovinu SVIH SVETIH svete mise su po nedjeljnom rasporedu (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 sati). Na DUŠNI DAN, 2. studenog, svete mise su u 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00 sati. Kod svih svetih misa biti će mogućnost za ispovijed.

Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i na NEDJELJU POSLIJE DUŠNOG DANA, vjernici mogu u svim crkvama dobiti POTPUNI OPROST za svoje pokojne. Za tu nakanu treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se (ako je potrebno - ako smo u teškom grijehu) i primiti sv. pričest. Također treba izmoliti i molitvu na nakanu Svetog Oca. Oprost za naše pokojne dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga i od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblja i pomole se za vjerne pokojne dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu. Potpuni oprost dobiva se u ovih osam dana mjeseca studenog. U ostalo doba godine dobiva se samo djelomični oprost.

1. KORIZMENA NEDJELJA

Mk 1, 12-15

U ono vrijeme: Duh nagna Isusa u pustinju. I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu. A pošto Ivan bijaše predan, otiđe Isus u Galileju. Propovijedao je evanđelje Božje: »Ispunilo se vrijeme, približilo se kraljevstvo Božje! Obratite se i vjerujte evanđelju!«

KRIŽNI PUT