Pozdravni govor za proslavu sv. Cecilije 2017.

Dragi župljani i dragi gosti,

svake godine obilježavamo sv. Ceciliju zaštitnicu crkvenih pjevača. Evo nas opet ovdje u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji. Lijepo je biti u domu koji se zove dom Gospodnji. Večeras smo se okupili iz dva razloga; da proslavimo sv. Ceciliju i još jedan važan razlog koji nas je okupio i znam da se pitate koji?

Ova godina 2017, koja je već pomalo na izmaku, za nas i našu župu je važna.

Htjela bih vam reći da obilježavamo 80 g. naše drage župe Sv. Obitelji. Blaženi i sveti kardinal Alojzije Stepinac uvidio je potrebu da gradu Zagrebu treba još svetih mjesta gdje će se vjernici okupljati i slaviti Boga.

i uz Njegov blagoslov sagrađene su neke crkve među kojima je i naša župna crkva sv. Obitelji.

Pa i ova večer i naše okupljanje posvećeno je upravo našoj župnoj crkvi koja je sagrađena prije 80-et godina. To je prvi dio proslave naše župne crkve

tako da smo prvi dio upriličili sa obilježavanjem sv. Cecilije.

Drugi dio proslave će biti, kako je već župnik i najavio, 24. i 25. studeni pa ćemo se i tada okupiti u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji da zahvalimo Bogu za sve one koji su gradili ovu crkvu, ovaj dom molitve u kojem se osjećamo baš kao u domu Očevu.

Koliko volimo svoju župnu crkvu osvjedočiti ćemo se večeras u programima koji su nam pripremili naši župni zborovi: Marijan Mihelčić i naši najmlađi pjevači Čarobne frulice.

Naši najmlađi pjevači, naše Čarobne frulice su svoj večerašnji program posvetile, isključivo, našoj župnoj crkvi i njezinu jubileju, 80 g. njezinoga postojanja.

Vrijedno je poslušati naše najmlađe koji svojim nastupom, govorom, pjesmom i glumom pokazuju koliko vole svoju župnu crkvu.

Pa poslušajmo i uživajmo u programu koji su nam pripremile Čarobne frulice.

Organizatori proslave

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.