Pozdravni govor za proslavu sv. Cecilije 2017.

Dragi župljani i dragi gosti,

svake godine obilježavamo sv. Ceciliju zaštitnicu crkvenih pjevača. Evo nas opet ovdje u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji. Lijepo je biti u domu koji se zove dom Gospodnji. Večeras smo se okupili iz dva razloga; da proslavimo sv. Ceciliju i još jedan važan razlog koji nas je okupio i znam da se pitate koji?

Ova godina 2017, koja je već pomalo na izmaku, za nas i našu župu je važna.

Htjela bih vam reći da obilježavamo 80 g. naše drage župe Sv. Obitelji. Blaženi i sveti kardinal Alojzije Stepinac uvidio je potrebu da gradu Zagrebu treba još svetih mjesta gdje će se vjernici okupljati i slaviti Boga.

i uz Njegov blagoslov sagrađene su neke crkve među kojima je i naša župna crkva sv. Obitelji.

Pa i ova večer i naše okupljanje posvećeno je upravo našoj župnoj crkvi koja je sagrađena prije 80-et godina. To je prvi dio proslave naše župne crkve

tako da smo prvi dio upriličili sa obilježavanjem sv. Cecilije.

Drugi dio proslave će biti, kako je već župnik i najavio, 24. i 25. studeni pa ćemo se i tada okupiti u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji da zahvalimo Bogu za sve one koji su gradili ovu crkvu, ovaj dom molitve u kojem se osjećamo baš kao u domu Očevu.

Koliko volimo svoju župnu crkvu osvjedočiti ćemo se večeras u programima koji su nam pripremili naši župni zborovi: Marijan Mihelčić i naši najmlađi pjevači Čarobne frulice.

Naši najmlađi pjevači, naše Čarobne frulice su svoj večerašnji program posvetile, isključivo, našoj župnoj crkvi i njezinu jubileju, 80 g. njezinoga postojanja.

Vrijedno je poslušati naše najmlađe koji svojim nastupom, govorom, pjesmom i glumom pokazuju koliko vole svoju župnu crkvu.

Pa poslušajmo i uživajmo u programu koji su nam pripremile Čarobne frulice.

Organizatori proslave

3. KORIZMENA NEDJELJA

Lk 13, 1-9

U taj čas dođoše neki te javiše Isusu što se dogodilo s Galilejcima kojih je krv Pilat pomiješao s krvlju njihovih žrtava. Isus im odgovori: »Mislite li da ti Galilejci, jer tako postradaše, bijahu grešniji od drugih Galilejaca? Nipošto, kažem vam, nego ako se ne obratite, svi ćete slično propasti! Ili onih osamnaest na koje se srušila kula u Siloamu i ubila ih, zar mislite da su oni bili veći dužnici od svih Jeruzalemaca? Nipošto, kažem vam, nego ako se ne obratite, svi ćete tako propasti.« Nato im pripovjedi ovu prispodobu: »Imao netko smokvu zasađenu u svom vinogradu. Dođe tražeć ploda na njoj i ne nađe pa reče vinogradaru: ’Evo, već tri godine dolazim i tražim ploda na ovoj smokvi i ne nalazim. Posijeci je. Zašto da iscrpljuje zemlju?’ A on mu odgovori: ’Gospodaru, ostavi je još ove godine dok je ne okopam i ne pognojim. Možda će ubuduće ipak uroditi. Ako li ne, posjeći ćeš je.’«