Pozdravni govor za proslavu sv. Cecilije 2017.

Dragi župljani i dragi gosti,

svake godine obilježavamo sv. Ceciliju zaštitnicu crkvenih pjevača. Evo nas opet ovdje u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji. Lijepo je biti u domu koji se zove dom Gospodnji. Večeras smo se okupili iz dva razloga; da proslavimo sv. Ceciliju i još jedan važan razlog koji nas je okupio i znam da se pitate koji?

Ova godina 2017, koja je već pomalo na izmaku, za nas i našu župu je važna.

Htjela bih vam reći da obilježavamo 80 g. naše drage župe Sv. Obitelji. Blaženi i sveti kardinal Alojzije Stepinac uvidio je potrebu da gradu Zagrebu treba još svetih mjesta gdje će se vjernici okupljati i slaviti Boga.

i uz Njegov blagoslov sagrađene su neke crkve među kojima je i naša župna crkva sv. Obitelji.

Pa i ova večer i naše okupljanje posvećeno je upravo našoj župnoj crkvi koja je sagrađena prije 80-et godina. To je prvi dio proslave naše župne crkve

tako da smo prvi dio upriličili sa obilježavanjem sv. Cecilije.

Drugi dio proslave će biti, kako je već župnik i najavio, 24. i 25. studeni pa ćemo se i tada okupiti u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji da zahvalimo Bogu za sve one koji su gradili ovu crkvu, ovaj dom molitve u kojem se osjećamo baš kao u domu Očevu.

Koliko volimo svoju župnu crkvu osvjedočiti ćemo se večeras u programima koji su nam pripremili naši župni zborovi: Marijan Mihelčić i naši najmlađi pjevači Čarobne frulice.

Naši najmlađi pjevači, naše Čarobne frulice su svoj večerašnji program posvetile, isključivo, našoj župnoj crkvi i njezinu jubileju, 80 g. njezinoga postojanja.

Vrijedno je poslušati naše najmlađe koji svojim nastupom, govorom, pjesmom i glumom pokazuju koliko vole svoju župnu crkvu.

Pa poslušajmo i uživajmo u programu koji su nam pripremile Čarobne frulice.

Organizatori proslave

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 20-26

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene: da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno – ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima – i ja u njima.«