Pozdravni govor za proslavu sv. Cecilije 2017.

Dragi župljani i dragi gosti,

svake godine obilježavamo sv. Ceciliju zaštitnicu crkvenih pjevača. Evo nas opet ovdje u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji. Lijepo je biti u domu koji se zove dom Gospodnji. Večeras smo se okupili iz dva razloga; da proslavimo sv. Ceciliju i još jedan važan razlog koji nas je okupio i znam da se pitate koji?

Ova godina 2017, koja je već pomalo na izmaku, za nas i našu župu je važna.

Htjela bih vam reći da obilježavamo 80 g. naše drage župe Sv. Obitelji. Blaženi i sveti kardinal Alojzije Stepinac uvidio je potrebu da gradu Zagrebu treba još svetih mjesta gdje će se vjernici okupljati i slaviti Boga.

i uz Njegov blagoslov sagrađene su neke crkve među kojima je i naša župna crkva sv. Obitelji.

Pa i ova večer i naše okupljanje posvećeno je upravo našoj župnoj crkvi koja je sagrađena prije 80-et godina. To je prvi dio proslave naše župne crkve

tako da smo prvi dio upriličili sa obilježavanjem sv. Cecilije.

Drugi dio proslave će biti, kako je već župnik i najavio, 24. i 25. studeni pa ćemo se i tada okupiti u našoj dragoj crkvi sv. Obitelji da zahvalimo Bogu za sve one koji su gradili ovu crkvu, ovaj dom molitve u kojem se osjećamo baš kao u domu Očevu.

Koliko volimo svoju župnu crkvu osvjedočiti ćemo se večeras u programima koji su nam pripremili naši župni zborovi: Marijan Mihelčić i naši najmlađi pjevači Čarobne frulice.

Naši najmlađi pjevači, naše Čarobne frulice su svoj večerašnji program posvetile, isključivo, našoj župnoj crkvi i njezinu jubileju, 80 g. njezinoga postojanja.

Vrijedno je poslušati naše najmlađe koji svojim nastupom, govorom, pjesmom i glumom pokazuju koliko vole svoju župnu crkvu.

Pa poslušajmo i uživajmo u programu koji su nam pripremile Čarobne frulice.

Organizatori proslave

Mk 7, 31-37

U ono vrijeme: Vrati se Isus iz krajeva tirskih pa preko Sidona dođe Galilejskom moru, u krajeve dekapolske. Donesu mu nekoga gluhog mucavca pa ga zamole da stavi na nj ruku. On ga uzme nasamo od mnoštva, utisne svoje prste u njegove uši, zatim pljune i dotakne se njegova jezika. Upravi pogled u nebo, uzdahne i kaže mu: »Effata!« — to će reći: »Otvori se!« I odmah mu se otvoriše uši i razdriješi spona jezika te stade govoriti razgovijetno. A Isus im zabrani da nikome ne kazuju. No što im je on više branio, oni su to više razglašavali i preko svake mjere zadivljeni govorili: »Dobro je sve učinio! Gluhima daje čuti, nijemima govoriti!«