Blagoslov obitelji 2017./2018.

Blagoslov obitelji počinje 26.12. Blagoslov će se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov će se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi kršćani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedinačno i zajednički. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to moguće zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više članova obitelji bude prisutno tom molitvenom činu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svijeća i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozračje.
  • Ako imate psa na dvorištu, molimo da ga zavežete; a ako ga držite u stanu, za vrijeme molitve neka bude u nekoj drugoj prostoriji.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemoguće je reći točno vrijeme kada ćemo doći u vaš dom.
  • U slučaju da predviđenoga dana nikoga nema kod kuće, bit će mogućnost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE.

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.