Blagoslov obitelji 2017./2018.

Blagoslov obitelji počinje 26.12. Blagoslov će se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov će se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi kršćani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedinačno i zajednički. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to moguće zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više članova obitelji bude prisutno tom molitvenom činu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svijeća i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozračje.
  • Ako imate psa na dvorištu, molimo da ga zavežete; a ako ga držite u stanu, za vrijeme molitve neka bude u nekoj drugoj prostoriji.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemoguće je reći točno vrijeme kada ćemo doći u vaš dom.
  • U slučaju da predviđenoga dana nikoga nema kod kuće, bit će mogućnost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE.

Lk 18, 1-8

U ono vrijeme: Kaza Isus svojim učenicima prispodobu kako valja svagda moliti i nikada ne sustati: »U nekom gradu bio sudac. Boga se nije bojao, za ljude nije mario. U tom gradu bijaše i neka udovica. Dolazila k njemu i molila: ’Obrani me od mog tužitelja!’ No on ne htjede zadugo. Napokon reče u sebi: ’Iako se Boga ne bojim nit za ljude marim, ipak, jer mi udovica ova dodijava, obranit ću je da vječno ne dolazi mučiti me.’« Nato reče Gospodin: »Čujte što govori nepravedni sudac! Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu? Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?«