Naslovnica O ŽUPI Latest Proslava Stepinčeva u zagrebačkoj katedrali
Proslava Stepinčeva u zagrebačkoj katedrali

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će na Stepinčevo, 10. veljače 2018. godine svečano euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali, s početkom u 19 sati.

Euharistijskim slavljem ujedno će se i zaključiti posljednje zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije. Istog dana u zagrebačkoj će se katedrali održati euharistijska slavlja u 7, 8, 9, 10 i 11,30 sati.
U 14 sati bogoslovi Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa upriličit će uz grob blaženog Alojzija Stepinca molitveni susret, svetu uru preminuća, tijekom koje će riječju i pjesmom obnavljati trenutke Blaženikova prijelaza u vječnost.
Uoči proslave Stepinčeva održat će se trodnevna duhovna priprava. U srijedu 7. veljače euharistijsko slavlje u 18 sati predvodit će pomoćni zagrebački biskup mons. Mijo Gorski; u četvrtak 8. veljače pomoćni zagrebački biskup mons. Ivan Šaško, dok će posljednjeg dana trodnevnice u zagrebačkoj katedrali 9. veljače, euharistijsko slavlje predvoditi pomoćni zagrebački biskup u miru mons. Valentin Pozaić.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 11b-19

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. Dok sam ja bio s njima, ja sam ih čuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga. Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina. Kao što ti mene posla u svijet, tako i ja poslah njih u svijet. I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni u istini.«