Naslovnica O ŽUPI Latest Proslava Stepinčeva u zagrebačkoj katedrali
Proslava Stepinčeva u zagrebačkoj katedrali

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će na Stepinčevo, 10. veljače 2018. godine svečano euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali, s početkom u 19 sati.

Euharistijskim slavljem ujedno će se i zaključiti posljednje zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije. Istog dana u zagrebačkoj će se katedrali održati euharistijska slavlja u 7, 8, 9, 10 i 11,30 sati.
U 14 sati bogoslovi Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa upriličit će uz grob blaženog Alojzija Stepinca molitveni susret, svetu uru preminuća, tijekom koje će riječju i pjesmom obnavljati trenutke Blaženikova prijelaza u vječnost.
Uoči proslave Stepinčeva održat će se trodnevna duhovna priprava. U srijedu 7. veljače euharistijsko slavlje u 18 sati predvodit će pomoćni zagrebački biskup mons. Mijo Gorski; u četvrtak 8. veljače pomoćni zagrebački biskup mons. Ivan Šaško, dok će posljednjeg dana trodnevnice u zagrebačkoj katedrali 9. veljače, euharistijsko slavlje predvoditi pomoćni zagrebački biskup u miru mons. Valentin Pozaić.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

1. KORIZMENA NEDJELJA

Mk 1, 12-15

U ono vrijeme: Duh nagna Isusa u pustinju. I bijaše u pustinji četrdeset dana, gdje ga je iskušavao Sotona; bijaše sa zvijerima, a anđeli mu služahu. A pošto Ivan bijaše predan, otiđe Isus u Galileju. Propovijedao je evanđelje Božje: »Ispunilo se vrijeme, približilo se kraljevstvo Božje! Obratite se i vjerujte evanđelju!«