Korizma - Božja Riječ i sakramenti

U našoj župnoj crkvi 25.veljače 2018. godine održan je susret roditelja prvopričesnika i krizmanika koji će ove godine u travnju i svibnju primiti sakramente prve svete pričesti i svete potvrde.

Župnik vlč. Ivica Zlodi pozdravio je sve nazočne te održao uvodnu riječ i molitvu. Potom je naša vjeroučiteljica sestra Mara Matanović održala predavanje uz ppt-u na temu Korizma – Božja Riječ i sakramenti. Predavanje je ujedno bilo i duhovna obnova za nas roditelje.

Prva tema je bila korizma, blagoslovljeno vrijeme u kojem se sada nalazimo, obilježeno molitvom, postom i pokorom. Kako se preispitati u svjetlu Božje riječi i Božje volje? Osvijestiti u srcu temelj našeg života, susresti se s Bogom u tišini i osami, u molitvi, pokori, oprostu i milosti prema bližnjima. Biti svjedokom vjere koju prvopričesnici i krizmanici mogu prepoznati  te slijediti primjer koji vide u obitelji.

Smisao svega dolazi iz povjerenja i vjere u Boga. Obitelj je ta koja prva odgaja i poučava.

Potom nas je sestra Mara provela kroz svetu ispovijed. Ispovijed je, kako je ona to divno rekla -odmor za dušu. Pozvani smo ostvarivati darove Duha Svetoga i pretvoriti ih u plodove života u našoj svakodnevnici. Mi roditelji smo ti koji svojim djelima i ponašanjem moramo biti primjer svojoj djeci kako ljubav, radost i mir nastaju iz Božje blizine.

Smisao je da u sebi ojačamo želju da prionemo uz Gospodina, da budemo sasvim Njegovi i da kao takvi pripremimo svoju djecu za svete sakramente koje će uskoro primiti.

Na kraju ovog susreta, uz riječi zahvale s.Mari, župnik Zlodi nam je iznio sve potrebne informacije te je susret završen molitvom.

Marija Ćular

Mk 6, 7-13

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovjedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novaca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: »Kad uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo.« Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.