Redovita tradicionalna latinska misa u crkvi Krista Kralja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić odredio je da će se od prve nedjelje mjeseca svibnja u crkvi Krista Kralja na Mirogoju, svake nedjelje i na zapovijedani blagdan u 11.30 sati slaviti sveta misa po izvanrednom obliku rimskog obreda u smislu odredbi motuproprija pape Benedikta XVI. Summorum Pontificum.

Brigu za vjernike koji svetu misu slave po izvanrednom obliku rimskog obreda - prema obredu Rimskog misala iz 1962. godine, Kardinal je povjerio preč. dr. Zvonimiru Kurečiću.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji vjernici privrženi izvanrednom obliku rimskog obreda od veljače 2011. godine okupljaju se u crkvi sv. Martina u Vlaškoj ulici, koju je tada kardinal Bozanić odredio za mjesto slavljenja svete mise po Misalu svetog Ivana XXIII., pape.

Od prve nedjelje u mjesecu svibnju 2018. to će mjesto postati crkva Krista Kralja na Mirogoju.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.