Redovita tradicionalna latinska misa u crkvi Krista Kralja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić odredio je da će se od prve nedjelje mjeseca svibnja u crkvi Krista Kralja na Mirogoju, svake nedjelje i na zapovijedani blagdan u 11.30 sati slaviti sveta misa po izvanrednom obliku rimskog obreda u smislu odredbi motuproprija pape Benedikta XVI. Summorum Pontificum.

Brigu za vjernike koji svetu misu slave po izvanrednom obliku rimskog obreda - prema obredu Rimskog misala iz 1962. godine, Kardinal je povjerio preč. dr. Zvonimiru Kurečiću.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji vjernici privrženi izvanrednom obliku rimskog obreda od veljače 2011. godine okupljaju se u crkvi sv. Martina u Vlaškoj ulici, koju je tada kardinal Bozanić odredio za mjesto slavljenja svete mise po Misalu svetog Ivana XXIII., pape.

Od prve nedjelje u mjesecu svibnju 2018. to će mjesto postati crkva Krista Kralja na Mirogoju.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 11b-19

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. Dok sam ja bio s njima, ja sam ih čuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga. Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina. Kao što ti mene posla u svijet, tako i ja poslah njih u svijet. I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni u istini.«