Naslovnica O ŽUPI Latest Proslava Majke Božje od Kamenitih vrata 2018.
Proslava Majke Božje od Kamenitih vrata 2018.

Budući da svetkovina Presvetoga Tijela i krvi Kristove pada na dan 31. svibnja, ovogodišnja proslava Majke Božje od Kamenitih vrata održat će se dan prije, u srijedu, 30. svibnja 2018. godine.

Proslava će, po običaju, započeti svečanom euharistijom u zagrebačkoj prvostolnici u 19 sati koju će predvoditi kardinal Angelo Bagnasco, nadbiskup Genove (Italija) i predsjednik Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE) u zajedništvu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, nazočnim biskupima, svećenicima i vjernicima grada Zagreba. Nakon mise kreće procesija u kojoj se nosi lik Majke Božje od Katedrale do Kamenitih vrata sljedećim ulicama: Bakačevom ulicom, sjevernom stranom Trga bana Josipa Jelačića, Radićevom ulicom do Kamenitih vrata.

Jutarnja misa na Kamenitim vratima slavit će se u 7 sati.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«