Zlatna harfa 2018.

Ovogodišnji susret dječjih crkvenih zborova Zlatna harfa je održan 26. svibnja s temom DOĐITE, KLIČIMO GOSPODINU“. U franjevačkoj župi u Sesvetskoj Sopnici okupilo se oko300 djece iz trinaest župa Zagrebačke nadbiskupije.

Ovo je 34-ta Zlatna harfa pa s ponosom mogu reći da naš dječji župni zbor „Čarobne frulice“ sudjeluju svake godine i ovo im je već trideseta harfa na kojoj sudjeluju. Bogu hvala! I čestitamo našim frulicama.

Lijepo je bilo vidjeti kako mali pjevači stižu pred novu i još nedovršenu ali lijepu župnu crkvu B. D. Marije Anđeoske u Sopnici. Pred crkvom su ih dočekali redari koji su imali zaduženje za zborove da se brinu cijelo vrijeme i da budu na usluzi za potrebe djeci.

Susret je započeo sv. misom u 11 sati koju je predvodio župnik domaćin  fra Zdravko Dadić. U prigodnoj homiliji istaknuo je ljepotu zajedništva i okupljanja ovolikog broja djece oko svog Prijatelja – Isusa Krista i kako mu svojim glasovima žele izreći hvalu i slavu.

Nakon sv. mise slijedio je drugi dio susreta, a to je nastup pojedinih zborova redoslijedom kako je koja voditeljica izvukla broj. Sve prisutne zborove i njihove voditelje je pozdravio domaćin župnik i otvorio smotru. Dok su se mali pjevači redali ispred oltara, voditeljica je predstavljala zbor prema biografiji koju je prije dobila. Svaki je zbor otpjevao po jednu pjesme na temu: DOĐITE, KLIČIMO GOSPODINU“. Program je trajao sat i pol. Kada je završena smotra domaćin župnik fra Zdravko Dadić je zahvalio za sve i rekao da je radostan što se ovaj program odvijao u ovoj župi.

Kao što je običaj od samih početaka postojanja Zlatne harfe, svi zborovi dobivaju spomen diplomu za sudjelovanje. Tako je i ove godine s. Lucijana Bobaš koordinatorica za Zlatnu harfu župnih dj. zborova Zagrebačke nadbiskupije podijelila spomen diplome i na samom kraju uputila riječ zahvale svim pjevačima, a onda posebno zahvalu župniku fra Zdravku i njegovim divnim suradnicima župljanima kao i njegovim svećenicima  za sve što su učinili da se ovaj susret odvijao dostojanstveno i lijepo.

E sada je sve gotovo, ali još nešto. Okrjepa tijela. O Bože, stolovi puni svega, župnik i njegovi župljani pozvali su sve zborove i prisutnu publiku da se malo okrijepe. Župnik i njegovi župljani zaista imaju srce veliko, kada sam vidjela što su sve pripremili bezbroj puta sam zahvalila Bogu za dobre i plemenite ljude. I ova Zlatna harfa će nam ostati u lijepoj uspomeni i druženju. Mogu s ponosom reći da smo Boga danas na poseban način proslavili, a to nam je bio cilj. Uložili smo trud. Sjeme bačeno u zemlju klija, Zlatna harfa se sve više razvija i raste broj dječjih zborova koji žele sudjelovati na Zlatnoj harfi.

s. Lucijana Bobaš

5. VAZMENA NEDJELJA

Iv 13, 31-33a.34-35

Pošto Juda iziđe iz blagovališta, reče Isus: »Sada je proslavljen Sin Čovječji i Bog se proslavio u njemu! Ako se Bog proslavio u njemu, i njega će Bog proslaviti u sebi, i uskoro će ga proslaviti! Dječice, još sam malo s vama. Zapovijed vam novu dajem: ljubite jedni druge; kao što sam ja ljubio vas, tako i vi ljubite jedni druge. Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge.«