Zlatna harfa 2018.

Ovogodišnji susret dječjih crkvenih zborova Zlatna harfa je održan 26. svibnja s temom DOĐITE, KLIČIMO GOSPODINU“. U franjevačkoj župi u Sesvetskoj Sopnici okupilo se oko300 djece iz trinaest župa Zagrebačke nadbiskupije.

Ovo je 34-ta Zlatna harfa pa s ponosom mogu reći da naš dječji župni zbor „Čarobne frulice“ sudjeluju svake godine i ovo im je već trideseta harfa na kojoj sudjeluju. Bogu hvala! I čestitamo našim frulicama.

Lijepo je bilo vidjeti kako mali pjevači stižu pred novu i još nedovršenu ali lijepu župnu crkvu B. D. Marije Anđeoske u Sopnici. Pred crkvom su ih dočekali redari koji su imali zaduženje za zborove da se brinu cijelo vrijeme i da budu na usluzi za potrebe djeci.

Susret je započeo sv. misom u 11 sati koju je predvodio župnik domaćin  fra Zdravko Dadić. U prigodnoj homiliji istaknuo je ljepotu zajedništva i okupljanja ovolikog broja djece oko svog Prijatelja – Isusa Krista i kako mu svojim glasovima žele izreći hvalu i slavu.

Nakon sv. mise slijedio je drugi dio susreta, a to je nastup pojedinih zborova redoslijedom kako je koja voditeljica izvukla broj. Sve prisutne zborove i njihove voditelje je pozdravio domaćin župnik i otvorio smotru. Dok su se mali pjevači redali ispred oltara, voditeljica je predstavljala zbor prema biografiji koju je prije dobila. Svaki je zbor otpjevao po jednu pjesme na temu: DOĐITE, KLIČIMO GOSPODINU“. Program je trajao sat i pol. Kada je završena smotra domaćin župnik fra Zdravko Dadić je zahvalio za sve i rekao da je radostan što se ovaj program odvijao u ovoj župi.

Kao što je običaj od samih početaka postojanja Zlatne harfe, svi zborovi dobivaju spomen diplomu za sudjelovanje. Tako je i ove godine s. Lucijana Bobaš koordinatorica za Zlatnu harfu župnih dj. zborova Zagrebačke nadbiskupije podijelila spomen diplome i na samom kraju uputila riječ zahvale svim pjevačima, a onda posebno zahvalu župniku fra Zdravku i njegovim divnim suradnicima župljanima kao i njegovim svećenicima  za sve što su učinili da se ovaj susret odvijao dostojanstveno i lijepo.

E sada je sve gotovo, ali još nešto. Okrjepa tijela. O Bože, stolovi puni svega, župnik i njegovi župljani pozvali su sve zborove i prisutnu publiku da se malo okrijepe. Župnik i njegovi župljani zaista imaju srce veliko, kada sam vidjela što su sve pripremili bezbroj puta sam zahvalila Bogu za dobre i plemenite ljude. I ova Zlatna harfa će nam ostati u lijepoj uspomeni i druženju. Mogu s ponosom reći da smo Boga danas na poseban način proslavili, a to nam je bio cilj. Uložili smo trud. Sjeme bačeno u zemlju klija, Zlatna harfa se sve više razvija i raste broj dječjih zborova koji žele sudjelovati na Zlatnoj harfi.

s. Lucijana Bobaš

Lk 10, 1-12.17-20

U ono vrijeme: Odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio doći. Govorio im je: »Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte. U koju god kuću uđete, najprije recite: ’Mir kući ovoj!’ Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću.« »Kad u koji grad uđete pa vas prime, jedite što vam se ponudi i liječite bolesnike koji su u njemu. I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!' A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu.« Vratiše se zatim sedamdesetdvojica radosni govoreći: »Gospodine, i zlodusi nam se pokoravaju na tvoje ime!« A on im reče: »Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade. Evo, dao sam vam vlast da gazite po zmijama i štipavcima i po svoj sili neprijateljevoj i ništa vam neće naškoditi. Ali ne radujte se što vam se duhovi pokoravaju, nego radujte se što su vam imena zapisana na nebesima.«