Naslovnica ŠKOLSKE SESTRE FRANJEVKE
287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Tradicionalno, 287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu održat će se od 8. do 10. rujna pod geslom „Pred očima Presvete Djevice…", a u prigodi 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim.

Hodočasnici pješaci organizirano kreću iz Zagreba u subotu 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz Čučerja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u Čučerju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama. Svi hodočasnici zajednički će krenuti u ulaznoj procesiji od kapele Sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju nadbiskup te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svijećama na bistričkoj Kalvariji bit će u 20 sati.

U nedjelju 9. rujna s početkom u 9 sati održat će se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria" do crkve na otvorenom - prostora misnog slavlja. Misa počinje u 11.30 sati. Procesiju i misu predvodi kardinal Bozanić, u koncelebraciji s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima hodočasnicima.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 9. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave.

U 15 sati je zajednički oproštaj u svetištu Majke Božje Bistričke i povratak hodočasnika svojim kućama.

Svečana misa zahvalnica u zagrebačkoj katedrali bit će u ponedjeljak 10. rujna u 19 sati.

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«