Naslovnica ŠKOLSKE SESTRE FRANJEVKE
287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Tradicionalno, 287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu održat će se od 8. do 10. rujna pod geslom „Pred očima Presvete Djevice…", a u prigodi 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim.

Hodočasnici pješaci organizirano kreću iz Zagreba u subotu 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz Čučerja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u Čučerju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama. Svi hodočasnici zajednički će krenuti u ulaznoj procesiji od kapele Sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju nadbiskup te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svijećama na bistričkoj Kalvariji bit će u 20 sati.

U nedjelju 9. rujna s početkom u 9 sati održat će se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria" do crkve na otvorenom - prostora misnog slavlja. Misa počinje u 11.30 sati. Procesiju i misu predvodi kardinal Bozanić, u koncelebraciji s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima hodočasnicima.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 9. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave.

U 15 sati je zajednički oproštaj u svetištu Majke Božje Bistričke i povratak hodočasnika svojim kućama.

Svečana misa zahvalnica u zagrebačkoj katedrali bit će u ponedjeljak 10. rujna u 19 sati.

Mk 10, 35-45

U ono vrijeme: Pristupe Isusu Jakov i Ivan, sinovi Zebedejevi, govoreći mu: »Učitelju, htjeli bismo da nam učiniš što te zaištemo.« A on će im: »Što hoćete da vam učinim?« Oni mu rekoše: »Daj nam da ti u slavi tvojoj sjednemo jedan zdesna, a drugi slijeva.« A Isus im reče: »Ne znate što ištete. Možete li piti čašu koju ja pijem, ili krstiti se krstom kojim se ja krstim?« Oni mu rekoše: »Možemo.« A Isus će im: »Čašu koju ja pijem pit ćete i krstom kojim se ja krstim bit ćete kršteni, ali sjesti meni zdesna ili slijeva nisam ja vlastan dati – to je onih kojima je pripravljeno.« Kad su to čula ostala desetorica, počeše se gnjeviti na Jakova i Ivana. Zato ih Isus dozva i reče im: »Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge.«