287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Tradicionalno, 287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu održat će se od 8. do 10. rujna pod geslom „Pred očima Presvete Djevice…", a u prigodi 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim.

Hodočasnici pješaci organizirano kreću iz Zagreba u subotu 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz Čučerja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u Čučerju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama. Svi hodočasnici zajednički će krenuti u ulaznoj procesiji od kapele Sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju nadbiskup te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svijećama na bistričkoj Kalvariji bit će u 20 sati.

U nedjelju 9. rujna s početkom u 9 sati održat će se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria" do crkve na otvorenom - prostora misnog slavlja. Misa počinje u 11.30 sati. Procesiju i misu predvodi kardinal Bozanić, u koncelebraciji s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima hodočasnicima.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 9. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave.

U 15 sati je zajednički oproštaj u svetištu Majke Božje Bistričke i povratak hodočasnika svojim kućama.

Svečana misa zahvalnica u zagrebačkoj katedrali bit će u ponedjeljak 10. rujna u 19 sati.

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.