287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

Tradicionalno, 287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu održat će se od 8. do 10. rujna pod geslom „Pred očima Presvete Djevice…", a u prigodi 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim.

Hodočasnici pješaci organizirano kreću iz Zagreba u subotu 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz Čučerja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u Čučerju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama. Svi hodočasnici zajednički će krenuti u ulaznoj procesiji od kapele Sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju nadbiskup te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svijećama na bistričkoj Kalvariji bit će u 20 sati.

U nedjelju 9. rujna s početkom u 9 sati održat će se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria" do crkve na otvorenom - prostora misnog slavlja. Misa počinje u 11.30 sati. Procesiju i misu predvodi kardinal Bozanić, u koncelebraciji s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima hodočasnicima.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 9. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave.

U 15 sati je zajednički oproštaj u svetištu Majke Božje Bistričke i povratak hodočasnika svojim kućama.

Svečana misa zahvalnica u zagrebačkoj katedrali bit će u ponedjeljak 10. rujna u 19 sati.

3. KORIZMENA NEDJELJA

Lk 13, 1-9

U taj čas dođoše neki te javiše Isusu što se dogodilo s Galilejcima kojih je krv Pilat pomiješao s krvlju njihovih žrtava. Isus im odgovori: »Mislite li da ti Galilejci, jer tako postradaše, bijahu grešniji od drugih Galilejaca? Nipošto, kažem vam, nego ako se ne obratite, svi ćete slično propasti! Ili onih osamnaest na koje se srušila kula u Siloamu i ubila ih, zar mislite da su oni bili veći dužnici od svih Jeruzalemaca? Nipošto, kažem vam, nego ako se ne obratite, svi ćete tako propasti.« Nato im pripovjedi ovu prispodobu: »Imao netko smokvu zasađenu u svom vinogradu. Dođe tražeć ploda na njoj i ne nađe pa reče vinogradaru: ’Evo, već tri godine dolazim i tražim ploda na ovoj smokvi i ne nalazim. Posijeci je. Zašto da iscrpljuje zemlju?’ A on mu odgovori: ’Gospodaru, ostavi je još ove godine dok je ne okopam i ne pognojim. Možda će ubuduće ipak uroditi. Ako li ne, posjeći ćeš je.’«

KRIŽNI PUT