Svetkovina Svih Svetih i Dušni dan 2018.

U četvrtak 1. studeni je svetkovina SVIH SVETIH. Svete mise su po nedjeljnom rasporedu: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00 sati. U petak, 2. studenoga, je spomendan svih vjernika pokojnika – Dušni dan, a ujedno i prvi petak. Svete mise su u 7:30, 9:00, 10:30 i 19:00 sati.

Po odredbi našeg Ordinarija na svetkovinu Svih svetih, na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti samo za pokojne. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga, te od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje.

Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta:

1. potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje,
  2. ispovjediti se ako je potrebno,
  3. primiti svetu pričest,
  4. moliti za pokojne,
  5. izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca.

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.