Svetkovina Svih Svetih i Dušni dan 2018.

U četvrtak 1. studeni je svetkovina SVIH SVETIH. Svete mise su po nedjeljnom rasporedu: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00 sati. U petak, 2. studenoga, je spomendan svih vjernika pokojnika – Dušni dan, a ujedno i prvi petak. Svete mise su u 7:30, 9:00, 10:30 i 19:00 sati.

Po odredbi našeg Ordinarija na svetkovinu Svih svetih, na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti samo za pokojne. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga, te od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje.

Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta:

1. potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje,
  2. ispovjediti se ako je potrebno,
  3. primiti svetu pričest,
  4. moliti za pokojne,
  5. izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca.

2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Lk 3, 1-6

Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenje grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka:

»Glas viče u pustinji:

’Pripravite put Gospodinu,

poravnite mu staze!

Svaka dolina neka se ispuni,

svaka gora i brežuljak neka se slegne!

Što je krivudavo, neka se izravna,

a hrapavi putovi neka se izglade!

I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.’«