Susret crkvenih zborova grada Zagreba o spomendanu sv. Cecilije u našoj župi

U prigodi spomendana sv. Cecilije u organizaciji Hrvatskoga društva crkvenih glazbenika održan je 21. studenoga Susret crkvenih zborova grada Zagreba u župnoj crkvi Svete obitelji u Zagrebu. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je župnik župe sv. Male Terezije od Djeteta Isusa Mario Pavić.

U svečanom misnom slavlju sudjelovalo je više od dvjesto pjevača i voditelja župnih zborova iz jedanaest župa Zagrebačkih dekanata: mješoviti zbor „Papa Dobri“ iz župe sv. Ivana XXIII., župni zbor „Crux” župe Muke Isusove u Vukomercu, mješoviti zbor župe sv. Mihaela Arkanđela iz zagrebačke Dubrave, župni mješoviti zbor župe Uznesenja BDM iz Stenjevca, Kustošijanski iz Susedgrada, župni zbor „Marija Pomoćnica” župe Marije Pomoćnice na Knežiji, mješoviti zbor župe sv. Franje Ksaverskog iz Vugrovečko-sesvetskoga dekanata, mješoviti župni zbor „Marijan Mihelčić” župe Svete obitelji, župni zbor župe sv. Mateja u Dugavama, mješoviti župni zbor Sv. Male Terezije od Djeteta Isusa iz Trnja, župni zbor Sv. Benedikta iz Mičevca, te župni zbor župe sv. Marka ev. iz Jakuševca.

U pozdravu vlč. Mario Pavić uputio je pjevačima toplu dobrodošlicu, istaknuvši kako je prekrasan doživljaj biti u crkvi u kojoj cijela zajednica pjeva; ona svjedoči da je dobar glas Božji dar i potiče nas da budemo zahvalni na tom primljenom daru. Nadalje, voditelj misnog slavlja istaknuo je da „onaj koji pjeva, dvostruko moli“, jer znamo, da tamo gdje su dvoje ili troje sabrani u Božje ime, predstavljaju zajednicu molitelja i svjedoče da je u toj zajednici prisutan Bog, a napose u ovakvoj prigodi kad je crkva puna darovitih pjevača, koji skladnim glasom i srcem pjevaju i dvostruko mole!

Organizaciju susreta, počevši od izbora programa, preko zajedničkih proba do samog održavanja susreta, vodili su doc. mr. art s. Ruža Domagoja Ljubičić, te dirigent i zborovođa Tihomir Prša, prof. Na programu su bile skladbe uvaženih skladatelja, poput nedavno preminulog Anđelka Klobučara. Izvedena je njegova skladba Zdravo budi, Marijo u obradi M. Martinjaka, zatim Velika mi djela učini Svesilni i Veliča za četveroglasni zbor u obradi T. Prše, Aleluja M. Martinjaka, Što da uzvratim Gospodu M. Lešćana, O sveta gozbo s. J. Kirn, Zdravo, Majko, Djevice A. Vidakovića – Š. Marovića, Cecilijo s. T. Fosić, te Kyrie, Sanctus i Agnus Dei iz gregorijanske mise De Angelis.

Preuzeto s IKA

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«