Naslovnica ŽUPNI URED Latest Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije
Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije

Molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom „Teži za samom pravdom“ (Pnz 16, 20) održat će se od 18. do 25. siječnja u crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije.

Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba počinje u petak 18. siječnja u 19 sati u evangeličkoj crkvi Krista Kralja, Gundulićeva ulica 28. Katolički predstavnik je predsjednik Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog mons. Zvonimir Sekelj.

Drugi ekumenski susret bit će u subotu 19. siječnja u 19 sati u rimokatoličkoj župnoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji, Omiška 10. Predvoditelj slavlja je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

Treći susret bit će u nedjelju 20. siječnja u 19 sati u Baptističkoj crkvi, Radićeva ulica 30. Katolički predstavnik je član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog mons. Zlatko Koren.

Četvrti ekumenski susret bit će u utorak 22. siječnja u 19 sati u grkokatoličkoj konkatedrali Sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 1. Predvoditelj slavlja je župnik o. Danijel Hranilović.

Središnje ekumensko slavlje bit će u četvrtak 24. siječnja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega, Cvjetni trg. Katolički predstavnik je mons. Sekelj.

Euharistijska slavlja s molitvom za jedinstvo kršćana održat će se u crkvama Zagrebačke nadbiskupije.

U petak 18. siječnja u 18.30 sati u crkvi Navještenja Bl. Djevice Marije u Velikoj Gorici euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog vlč. Danijel Dukić.

U subotu 19. siječnja u 18.30 sati u crkvi Sv. Josipa u Karlovcu euharistijsko slavlje predvodi suradnik Povjerenstva vlč. Krunoslav Kolar.

U nedjelju 20. siječnja u 10 sati u crkvi Sv. Nikole u Krapini euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Zvonimir Sekelj.

U ponedjeljak 21. siječnja 18.30 sati u crkvi Sv. Križa u novozagrebačkom naselju Siget euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U utorak 22. siječnja u 19 sati u crkvi BDM Kraljica Apostola u Zaprešiću euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U srijedu 23. siječnja u 19 sati u crkvi Sv. Leopolda Mandića u zagrebačkoj Dubravi euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

U četvrtak 24. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Martina u Dugom Selu euharistijsko slavlje i klanjanje predvodi tajnik Povjerenstva dr. Zvonimir Kurečić.

U petak 25. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

Lk 10, 1-12.17-20

U ono vrijeme: Odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio doći. Govorio im je: »Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte. U koju god kuću uđete, najprije recite: ’Mir kući ovoj!’ Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću.« »Kad u koji grad uđete pa vas prime, jedite što vam se ponudi i liječite bolesnike koji su u njemu. I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!' A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu.« Vratiše se zatim sedamdesetdvojica radosni govoreći: »Gospodine, i zlodusi nam se pokoravaju na tvoje ime!« A on im reče: »Promatrah Sotonu kako poput munje s neba pade. Evo, dao sam vam vlast da gazite po zmijama i štipavcima i po svoj sili neprijateljevoj i ništa vam neće naškoditi. Ali ne radujte se što vam se duhovi pokoravaju, nego radujte se što su vam imena zapisana na nebesima.«