Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije

Molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom „Teži za samom pravdom“ (Pnz 16, 20) održat će se od 18. do 25. siječnja u crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije.

Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba počinje u petak 18. siječnja u 19 sati u evangeličkoj crkvi Krista Kralja, Gundulićeva ulica 28. Katolički predstavnik je predsjednik Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog mons. Zvonimir Sekelj.

Drugi ekumenski susret bit će u subotu 19. siječnja u 19 sati u rimokatoličkoj župnoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji, Omiška 10. Predvoditelj slavlja je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

Treći susret bit će u nedjelju 20. siječnja u 19 sati u Baptističkoj crkvi, Radićeva ulica 30. Katolički predstavnik je član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog mons. Zlatko Koren.

Četvrti ekumenski susret bit će u utorak 22. siječnja u 19 sati u grkokatoličkoj konkatedrali Sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 1. Predvoditelj slavlja je župnik o. Danijel Hranilović.

Središnje ekumensko slavlje bit će u četvrtak 24. siječnja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega, Cvjetni trg. Katolički predstavnik je mons. Sekelj.

Euharistijska slavlja s molitvom za jedinstvo kršćana održat će se u crkvama Zagrebačke nadbiskupije.

U petak 18. siječnja u 18.30 sati u crkvi Navještenja Bl. Djevice Marije u Velikoj Gorici euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog vlč. Danijel Dukić.

U subotu 19. siječnja u 18.30 sati u crkvi Sv. Josipa u Karlovcu euharistijsko slavlje predvodi suradnik Povjerenstva vlč. Krunoslav Kolar.

U nedjelju 20. siječnja u 10 sati u crkvi Sv. Nikole u Krapini euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Zvonimir Sekelj.

U ponedjeljak 21. siječnja 18.30 sati u crkvi Sv. Križa u novozagrebačkom naselju Siget euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U utorak 22. siječnja u 19 sati u crkvi BDM Kraljica Apostola u Zaprešiću euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U srijedu 23. siječnja u 19 sati u crkvi Sv. Leopolda Mandića u zagrebačkoj Dubravi euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

U četvrtak 24. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Martina u Dugom Selu euharistijsko slavlje i klanjanje predvodi tajnik Povjerenstva dr. Zvonimir Kurečić.

U petak 25. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODINOVA

Iv 20, 1-9

Prvog dana u tjednu rano ujutro, još za mraka, dođe Marija Magdalena na grob i opazi da je kamen s groba dignut. Otrči stoga i dođe k Šimunu Petru i drugom učeniku, kojega je Isus ljubio, pa im reče: »Uzeše Gospodina iz groba i ne znamo gdje ga staviše.« Uputiše se onda Petar i onaj drugi učenik i dođoše na grob. Trčahu obojica zajedno, ali onaj drugi učenik prestignu Petra i stiže prvi na grob. Sagne se i opazi povoje gdje leže, ali ne uđe. Uto dođe i Šimun Petar koji je išao za njim i uđe u grob. Ugleda povoje gdje leže i ubrus koji bijaše na glavi Isusovoj, ali nije bio uz povoje, nego napose svijen na jednome mjestu. Tada uđe i onaj drugi učenik koji prvi stiže na grob i vidje i povjerova. Jer oni još ne upoznaše Pisma da Isus treba da ustane od mrtvih.

USKRS

USKRSNI PONEDJELJAK