Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije

Molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom „Teži za samom pravdom“ (Pnz 16, 20) održat će se od 18. do 25. siječnja u crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije.

Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba počinje u petak 18. siječnja u 19 sati u evangeličkoj crkvi Krista Kralja, Gundulićeva ulica 28. Katolički predstavnik je predsjednik Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog mons. Zvonimir Sekelj.

Drugi ekumenski susret bit će u subotu 19. siječnja u 19 sati u rimokatoličkoj župnoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji, Omiška 10. Predvoditelj slavlja je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

Treći susret bit će u nedjelju 20. siječnja u 19 sati u Baptističkoj crkvi, Radićeva ulica 30. Katolički predstavnik je član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog mons. Zlatko Koren.

Četvrti ekumenski susret bit će u utorak 22. siječnja u 19 sati u grkokatoličkoj konkatedrali Sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 1. Predvoditelj slavlja je župnik o. Danijel Hranilović.

Središnje ekumensko slavlje bit će u četvrtak 24. siječnja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega, Cvjetni trg. Katolički predstavnik je mons. Sekelj.

Euharistijska slavlja s molitvom za jedinstvo kršćana održat će se u crkvama Zagrebačke nadbiskupije.

U petak 18. siječnja u 18.30 sati u crkvi Navještenja Bl. Djevice Marije u Velikoj Gorici euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog vlč. Danijel Dukić.

U subotu 19. siječnja u 18.30 sati u crkvi Sv. Josipa u Karlovcu euharistijsko slavlje predvodi suradnik Povjerenstva vlč. Krunoslav Kolar.

U nedjelju 20. siječnja u 10 sati u crkvi Sv. Nikole u Krapini euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Zvonimir Sekelj.

U ponedjeljak 21. siječnja 18.30 sati u crkvi Sv. Križa u novozagrebačkom naselju Siget euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U utorak 22. siječnja u 19 sati u crkvi BDM Kraljica Apostola u Zaprešiću euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U srijedu 23. siječnja u 19 sati u crkvi Sv. Leopolda Mandića u zagrebačkoj Dubravi euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

U četvrtak 24. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Martina u Dugom Selu euharistijsko slavlje i klanjanje predvodi tajnik Povjerenstva dr. Zvonimir Kurečić.

U petak 25. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 20-26

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene: da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno – ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima – i ja u njima.«