Naslovnica ŽUPNI URED Latest Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata
Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata

Svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba proslavit će se u petak, 31. svibnja 2019. godine.

Središnje euharistijsko slavlje proslave u zagrebačkoj katedrali s početkom u 19 sati predvodit će kardinal Dominik Jaroslav Duka, nadbiskup praški u zajedništvu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, biskupima, svećenicima i vjernicima grada Zagreba. Nakon mise uslijedit će hodočasnička procesija s likom Majke Božje od katedrale do Kamenitih vrata uobičajenim pravcem: Bakačevom ulicom, sjevernom stranom Trga bana Josipa Jelačića, Radićevom ulicom do Kamenitih vrata gdje će svečanost završiti molitvom i blagoslovom.

Lk 12, 49-53

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Oganj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li muke za me dok se to ne izvrši! Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice – otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.«