Naslovnica
Razrješenja i imenovanja u Zagrebačkoj nadbiskupiji

U Zagrebačkoj nadbiskupiji odlukom kardinala Josipa Bozanića, zagrebačkog nadbiskupa, došlo je do sljedećih imenovanja i razrješenja:

 

Ajdučić fra Nikica, OFM, razriješen je službe župnika u župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Barišić Ante, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Vida u Zagrebu – Petruševec i imenovan upraviteljem župe Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče;

Baršić Marko, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Vida u Brdovcu i imenovan upraviteljem župe Sv. Vida u Zagrebu – Petruševec;

Batinić p. Stjepan, SI, imenovan je pastoralnim pomoćnikom u župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac;

Bojanić Ante, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Zagrebu – Utrina;

Brešić mr. Luka, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Josipa u Zagrebu – Trešnjevka i imenovan upraviteljem župe Bl. Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici;

Bručić Pavuk Darko, razriješen je službe upravitelja župe Bl. Ivana Merza u Zagrebu - Špansko i imenovan upraviteljem župe Sv. Luke Evanđelista u Zagrebu – Travno;

Cestar Ivan, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Roka u Luki i dan na raspolaganje za inozemnu pastvu;

Cik Ivica, razriješen je župničke službe u župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu i imenovan župnikom u župi Sv. Anastazije u Samoboru;

Cindori mons. Lovro, kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog, budući da je navršio kanonsku dob i zbog zdravstvenih razloga, razriješen je službe kanonika. Kao umirovljeni kanonik nastanjen je u Svećeničkom domu sv. Josipa u Zagrebu;

Čolak Marko, razriješen je službe župnog vikara u župi Pohoda BDM u Vukovini i imenovan upraviteljem župe Bl. Ivana Merza u Zagrebu –Špansko;

Čolić Marko, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Josipa u Zagrebu – Trešnjevka;

Čulig Josip, razriješen je službe upravitelja župe BDM od Sedam Žalosti u Velikom Trgovišću i imenovan upraviteljem župe Sv. Ivana Krstitelja u Lugu Samoborskom i župe Duha Svetoga u Noršić Selu;

Ćorić fra Radovan, OFM, razriješen je službe župnog vikara u župi Presvetog Trojstva u Karlovcu;

Ćurčić Leopold, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Svih Svetih u Sesvetama;

Dokoza fr. Marko, OP, razriješen je službe župnog vikara u župi Kraljice Sv. Krunice u Zagrebu;

Dolić fr. Josip, OP, imenovan je župnim vikarom u župi Bl. Augustina Kažotića u Zagrebu – Peščenica;

Glasnović Dominik, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Blaža u Zagrebu i imenovan upraviteljem župe Bezgrešnog Začeća BDM u Soblincu;

Gluščić fra Andro Tomislav, OFM, imenovan je župnim vikarom u župi Presvetog Trojstva u Karlovcu;

Godlewski p. Jozef, CPPS, razriješen je službe župnog vikara u župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu;

Golek Marinko, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Petra u Zaprešiću i imenovan župnim vikarom u župi Sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec i u župi Svetih Anđela u Zagrebu – Savski Gaj, poglavito mu je povjerena pastoralna skrb za župu Botinec;

Gradinšćak Marijan, razriješen je župničke službe u župi Presvetoga  Trojstva u Moravču i imenovan župnikom u župi Presvetoga Trojstva u Krapinskim Toplicama;
Grgić p. Ilija, CPPS, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu;

Halužan Stjepan, razriješen je službe upravitelja filijale u Poznanovcu i službe pastoralnog suradnika u Mariji Bistrici te imenovan župnikom u župi Sv. Ivana Krstitelja u Desincu i u župi Sv. Jurja u Plešivici;

Hačko mr. Tomislav, koordinator Trajne formacije za svećenike, imenovan je vicepostulatorom za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije te će pastoralno pomagati u župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu, posebno nedjeljom i blagdanom;

Herceg Mato, razriješen je župničke službe u župi Presvetoga Trojstva u Krapinskim Toplicama te zbog zdravstvenih razloga umirovljen;

Horvat mr. Josip, po povratku s postdiplomskog studija u Veneciji nastavlja rad na doktorskoj disertaciji i djelomično će pomagati u radu Međubiskupijskog suda u Zagrebu. Nastanjen je u župi Bezgrešnog Začeća BDM u Zagrebu – Malešnica-Oranice, gdje će pastoralno  pomagati, posebno nedjeljom i blagdanom;

Hren Vladimir, razriješen je župničke službe u župi Sv. Luke Evanđelista u Zagrebu – Travno te imenovan rektorom samostanske crkve Sv. Vinka Paulskog i duhovnim asistentom u samostanu Družbe sestara milosrdnica u Zagrebu - Frankopanska;

Jozić mr. Boris, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Petra u Zagrebu, službe suradnikakoordinatora trajne formacije svećenika, kao i službe povjerenika za vjernike laike te mu je dano dopuštenje da zatraži ulazak u novicijat Hrvatske pokrajine Družbe Isusove;

Jurak p. Josip, SI, razriješen je službe pastoralnog pomoćnika u župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac;

Katanec Anđelko, nadbiskupski povjerenik za pastoral migranata i turista, razriješen je službe pastoralnog pomoćnika u župi Bezgrešnog Začeća BDM u Zagrebu – Malešnica-Oranice i imenovan župnikom in solidum u župi Sv. Blaža u Zagrebu;

Kolar Krunoslav, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima i imenovan župnim vikarom u župi Sv. Petra u Zaprešiću;

Kovač mr. Marko, biskupski vikar za pastoral, preuzeo je do daljnjega zaduženje za vjernike laike, posebno za vjernička društva, zajednice i pokrete;

Lastovčić Ivan, razriješen je službe upravitelja župe Bezgrešnog Začeća BDM u Soblincu i imenovan upraviteljem župe Sv. Ivana Krstitelja u Zagrebu – Nova Ves;

Letinčić Vlado, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Zagrebu – Utrina i imenovan upraviteljem župe Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu;

Lukačević p. Davor, CPPS, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu;

Lukić don Izidor, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun;

Lulić mr. Alen, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Zagrebu – Utrina i imenovan upraviteljem župe Uzašašća Gospodnjega u Zagrebu – Sloboština i dalje će djelomično pomagati u radu Međubiskupijskog suda u Zagrebu;

Maletić fra Ivan, OFM, imenovan je župnikom u župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Marić Filip, župni vikar u župi Sv. Nikole Biskupa u Jastrebarskom, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Jurja u Plešivici, ali mu je povjerena pastoralna skrb za liturgijska slavlja u kapeli Sv. Urbana u Gornjoj Reki;
Matić fra Mato, OFM, razriješen je službe župnog vikara u župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Matošević mr. Domagoj, rektor Svetišta i župnik u župi Uznesenja BDM u Mariji Bistrici, razriješen je službe privremenog upravitelja župe Bezgrešnog Začeća BDM u Maču:

Nestić Željko, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Pape Ivana Pavla II. u Jelkovcu i u župi Sv. Ivana Krstitelja u Ivanjoj Reki i imenovan upraviteljem župe Rođenja Isusova u Zagrebu – Kajzerica;

Pavlenić mr. Marijan, zbog zdravstvenih razloga i kanonske dobi razriješen je službe rektora crkve Sv. Vinka Paulskog u Zagrebu te duhovnog asistenta u samostanu Družbe sestara milosrdnica u Zagrebu - Frankopanska i umirovljen;

Petrčić don Josip, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi BDM Pomoćnice u Zagrebu – Knežija;

Puškarić mr. Borna, pročelnik Tiskovnog ureda, imenovan je privremenim upraviteljem crkve Krista Kralja na Mirogoju te mu je istodobno povjerena zadaća da nedjeljom i blagdanom slavi sv. Misu za vjernike Zagreba po izvanrednom obliku, u smislu odredbi motuproprija Summorum Pontificum;

Radas fra Kristijan, OFM, imenovan je župnim vikarom u župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Ribarić Petar, zbog zdravstvenih razloga i kanonske dobi razriješen je župničke službe u župi Sv. Ivana Krstitelja u Desincu i umirovljen;

Rožanković Stjepan, župnik u župi Sv. Nikole Biskupa u Jastrebarskom, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Jurja u Plešivici;

Rukavina p. Tomislav, SI, razriješen je službe župnog vikara u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu;

Rušec Majk, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Vida u Brdovcu;

Ružman Josip, zbog zdravstvenih razloga, na vlastitu molbu, razriješen je župničke službe u župi Bl. Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici i upućen na liječenje i oporavak;

Sinković Mladen, razriješen je župničke službe u župi Sv. Ivana Krstitelja u Lugu Samoborskom i službe upravitelja župe Duha Svetoga u Noršić Selu te imenovan župnikom u župi Presvetog Trojstva u Moravču;

Slijepčević Luka, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče i imenovan upraviteljem župe BDM od Sedam Žalosti u Velikom Trgovišću;

Subotičanec Tomislav, moderator Nadbiskupskog duhovnog stola, imenovan je i generalnim vikarom;

Šagud Tomislav, razriješen je službe župnog vikara u župi Svih Svetih u Sesvetama i imenovan upraviteljem župe Sv. Josipa Radnika u Zagrebu – Gajnice;

Šarc Dragutin, razriješen je župničke službe u župi Sv. Ane u Rozgi te imenovan duhovnim asistentom sestara Karmelićanki BSI u samostanu u Poredju i župnikom župe Sv. Mirka u Kostelu;

Šarić Branimir, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Pape Ivana Pavla II. u Jelkovcu i u župi Sv. Ivana Krstitelja u Ivanjoj Reki;

Šestak Tomica, razriješen je župničke službe u župi Sv. Nikole Biskupa u Krapini i imenovan na pet godina ekonomom Zagrebačke nadbiskupije;

Šibonjić Mijo, razriješen je župničke službe u župi Rođenja Isusova u Zagrebu – Kajzerica i imenovan župnikom u župi Sv. Roka u Luki i u župi Sv. Ane u Rozgi;

Šimunec dr. Davor, docent na KBF-u, razriješen je službe zamjenika rektora samostanske crkve Sv. Vinka Paulskog u Zagrebu - Frankopanska i imenovan pastoralnim suradnikom u župi Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče;

Škvorc mr. Mladen, vicekancelar, razriješen je službe pastoralnog suradnika u župi Sv. Terezije od Djeteta Isusa u Zagrebu;

Špiljak Nikola, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima;

Štengl dr. Ivan, sudski stručnjak pri Međubiskupijskim sudovima u Zagrebu, na vlastitu molbu razriješen je župničke službe u župi Sv. Ivana Krstitelja u Zagrebu – Nova Ves. U rujnu će mu biti povjerena i druga pastoralna služba;

Štuljan Davor, razriješen je župničke službe u župi Sv. Anastazije u Samoboru i imenovan župnikom u župi Sv. Nikole Biskupa u Krapini;

Šturlić Ivica, razriješen je službe upravitelja župe Uzašašća Gospodnjega u Zagrebu - Sloboština i imenovan upraviteljem župe Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Zagrebu – Utrina;

Šuflaj p. Stjepan, SI, imenovan je župnim vikarom u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu;

Tenšek Božidar, razriješen je župničke službe u župi Sv. Nikole Tavelića u Zagrebu – Kustošija i stavljen na raspolaganje Torontskom nadbiskupu za službu u župi Hrvatskih mučenika u Mississaugi (Kanada);

Toplak Marko, razriješen je službe župnog vikara u župi Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju – Novakima – Rakitju, u župi Sv. Ivana Krstitelja u Lugu Samoborskom i u župi Duha Svetoga u Noršić Selu te imenovan upraviteljem župe Bezgrešnog Začeća BDM u Maču;

Topolnjak Ivan, župnik u župi Svetih Anđela u Zagrebu – Savski Gaj i dekan Novozagrebačkog dekanata, imenovan je privremenim upraviteljem župe Sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec;

Večković mons. Stjepan, kancelar NDS-a, razriješen je službe privremenog upravitelja in materialibus u župi Sv. Luke Evanđelista u Zagrebu – Travno;

Vragović Matija, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Pohoda BDM u Vukovini;

Vuković Ljubomir, razriješen je župničke službe u župi Sv. Josipa Radnika u Zagrebu - Gajnice i imenovan župnikom u župi Sv. Nikole Tavelića u Zagrebu – Kustošija;

Zovko Ivan, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Mirka u Kostelu i službe župnog vikara u župi Uznesenja BDM u Pregradi te imenovan župnim vikarom u župi Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju – Novakima - Rakitju i u župi Uzvišenja Sv. Križa u Kerestincu;

Žižek Konrad, po isteku petogodišnjeg mandata razriješen je službe ekonoma Zagrebačke nadbiskupije i imenovan pomoćnikom Posebnog povjerenika za Zbor prebendara u vidu novog ustroja te Ustanove, imat će određena ekonomska zaduženja u NDS-u, te će i nadalje nedjeljom i blagdanom pastoralno posluživati župu Vrhovac;

Žuljević Mikas fr. Mihovil, OP, imenovan župnim vikarom u župi Kraljice Sv. Krunice u Zagrebu.

 

Božja riječ

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati