Naslovnica SAVJETI ZA RODITELJE Latest Kardinal Bozanić imenovao nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke

Prema novom Statutu Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, koji je stupio na snagu 14. rujna 2019. godine, dana 2. listopada 2019. godine, zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić imenovao je nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, a to su:

dr. Denis BARIĆ, tajnik Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, docent pri Katedri religiozne pedagogije i katehetike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i katedralni ceremonijar;
dr. Josip ŠIMUNOVIĆ, ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i redoviti profesor iz područja humanističkih znanosti, polja teologije i grane pastoralne teologije na Katedri pastoralne teologije Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu;
dr. Ivan ŠTENGL, sudski stručnjak pri Međubiskupijskim sudovima u Zagrebu te pastoralni suradnik u Župi Presvetoga Trojstva u Svetoj Nedelji;
preč. Konrad ŽIŽEK, pomoćnik Posebnog povjerenika za Zbor prebendara te pastoralni suradnik u Župi sv. Kuzme i Damjana, Vrhovac.

Kardinal Bozanić je pozvao nove članove na prvu sjednicu, 12. listopada 2019. godine, kojom će on predsjedati. Na sjednici će, u smislu novog Statuta Zbora prebendara, biti povjerene službe u Zboru i odredit će se dan nastupa službe.

(izvor: Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije)

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.