Naslovnica O ŽUPI Latest Kardinal Bozanić imenovao nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke

Prema novom Statutu Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, koji je stupio na snagu 14. rujna 2019. godine, dana 2. listopada 2019. godine, zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić imenovao je nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, a to su:

dr. Denis BARIĆ, tajnik Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, docent pri Katedri religiozne pedagogije i katehetike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i katedralni ceremonijar;
dr. Josip ŠIMUNOVIĆ, ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i redoviti profesor iz područja humanističkih znanosti, polja teologije i grane pastoralne teologije na Katedri pastoralne teologije Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu;
dr. Ivan ŠTENGL, sudski stručnjak pri Međubiskupijskim sudovima u Zagrebu te pastoralni suradnik u Župi Presvetoga Trojstva u Svetoj Nedelji;
preč. Konrad ŽIŽEK, pomoćnik Posebnog povjerenika za Zbor prebendara te pastoralni suradnik u Župi sv. Kuzme i Damjana, Vrhovac.

Kardinal Bozanić je pozvao nove članove na prvu sjednicu, 12. listopada 2019. godine, kojom će on predsjedati. Na sjednici će, u smislu novog Statuta Zbora prebendara, biti povjerene službe u Zboru i odredit će se dan nastupa službe.

(izvor: Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije)

Mt 4,12-23

Kad je Isus čuo da je Ivan predan, povuče se u Galileju. Ostavi Nazaret te ode i nastani se u Kafarnaumu, uz more, na području Zebulunovu i Naftalijevu da se ispuni što je rečeno po proroku Izaiji: »Zemlja Zebulunova i zemlja Naftalijeva, put uz more, s one strane Jordana, Galileja poganska –narod što je sjedio u tmini svjetlost vidje veliku; onima što mrkli kraj smrti obitavahu svjetlost jarka osvanu.« Otada je Isus počeo propovijedati: »Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« Prolazeći uz Galilejsko more, ugleda dva brata, Šimuna zvanog Petar i brata mu Andriju, gdje bacaju mrežu u more; bijahu ribari. I kaže im: »Hajdete za mnom, učinit ću vas ribarima ljudi!« Oni brzo ostave mreže i pođu za njim. Pošavši odande, ugleda druga dva brata, Jakova Zebedejeva i brata mu Ivana: u lađi su sa Zebedejem, ocem svojim, krpali mreže. Pozva i njih. Oni brzo ostave lađu i oca te pođu za njim. I obilazio je Isus svom Galilejom naučavajući po njihovim sinagogama, propovijedajući evanđelje o Kraljevstvu i liječeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu. I glas se o njemu pronese svom Sirijom. I donosili su mu sve koji bolovahu od najrazličitijih bolesti i patnja – opsjednute, mjesečare, uzete – i on ih ozdravljaše. Za njim je pohrlio silan svijet iz Galileje, Dekapola, Jeruzalema, Judeje i Transjordanije.