Kardinal Bozanić imenovao nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke

Prema novom Statutu Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, koji je stupio na snagu 14. rujna 2019. godine, dana 2. listopada 2019. godine, zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić imenovao je nove članove Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, a to su:

dr. Denis BARIĆ, tajnik Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, docent pri Katedri religiozne pedagogije i katehetike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i katedralni ceremonijar;
dr. Josip ŠIMUNOVIĆ, ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i redoviti profesor iz područja humanističkih znanosti, polja teologije i grane pastoralne teologije na Katedri pastoralne teologije Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu;
dr. Ivan ŠTENGL, sudski stručnjak pri Međubiskupijskim sudovima u Zagrebu te pastoralni suradnik u Župi Presvetoga Trojstva u Svetoj Nedelji;
preč. Konrad ŽIŽEK, pomoćnik Posebnog povjerenika za Zbor prebendara te pastoralni suradnik u Župi sv. Kuzme i Damjana, Vrhovac.

Kardinal Bozanić je pozvao nove članove na prvu sjednicu, 12. listopada 2019. godine, kojom će on predsjedati. Na sjednici će, u smislu novog Statuta Zbora prebendara, biti povjerene službe u Zboru i odredit će se dan nastupa službe.

(izvor: Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije)

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.