Blagoslov obitelji 2019./2020.

Blagoslov obitelji počinje 26.12. Blagoslov će se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov će se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi kršćani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedinačno i zajednički. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to moguće zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više članova obitelji bude prisutno tom molitvenom činu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svijeća i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozračje.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemoguće je reći točno vrijeme kada ćemo doći u vaš dom.
  • U slučaju da predviđenoga dana nikoga nema kod kuće, bit će mogućnost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE

6. VAZMENA NEDJELJA

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«