Blagoslov obitelji 2019./2020.

Blagoslov obitelji počinje 26.12. Blagoslov će se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov će se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi kršćani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedinačno i zajednički. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to moguće zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više članova obitelji bude prisutno tom molitvenom činu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svijeća i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozračje.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemoguće je reći točno vrijeme kada ćemo doći u vaš dom.
  • U slučaju da predviđenoga dana nikoga nema kod kuće, bit će mogućnost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.