Budi domaćin mladima na SHKM-u!

Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) održava se 9. i 10. svibnja u Zagrebu i Zagrebačkoj nadbiskupiji. Na Susret dolaze mladi iz Hrvatske i inozemstva, stoga pozivamo sve vjernike da se uključe u organizaciju SHKM-a primanjem mladih u svoje domove.

Zainteresirani mogu sve informacije dobiti u svojim župama ili poslati upit na e-mail adresu  Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript te nazvati na broj 01/4894 866.

Prijaviti se možete ispunjavnjem Obrasca za domaćine mladima, kojeg predajete u svoj župni ured.

Prijave za domaćinstvo otvorene su do 31. ožujka.

Obrazac za domaćine mladima možete preuzeti OVDJE.

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.