Naslovnica OBAVIJESTI
Obavijest za prvopričesnike i krizmanike

S obzirom na okolnosti u kojima živimo, na ovu pandemiju koja nas je zahvatila, pratimo i dalje situaciju i čekamo konačnu odluku o trenutku, danu, mjesecu kada će biti podijeljena prva sveta pričest i sveta potvrda.

Svi prvopričesnici, krizmanici, roditelji i katehete će na vrijeme biti obaviješteni i sve novosti će biti objavljene na mrežnim stranicama župe.

vlč. Ivica Zlodi, župnik

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.