Misa za Domovinu i obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

U četvrtak 17. studenog bit će sv. misa za poginule branitelje Vukovara u našoj župnoj crkvi u 17.00 sati.

Pozivamo vas na sv. misu kao i da u 18.00 sati upalite svijeće u vašim prozorima i balkonima i niz ulicu Grada Vukovara u sjećanje.

Na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studenoga 2011. godine u 19. sati, zagrebački pomoćni biskup mons. Ivan Šaško predvodit će u zagrebačkoj crkvi Svete Mati Slobode misno slavlje za pokoj duše svih poginulih u obrani Vukovara i hrvatske domovine.

Pozivamo vjernike da se odazovu na to zagrebačko spomen-slavlje o 20. obljetnici onih događaja u kojima se, s jedne strane očitovalo teško nasilje prema našoj Domovini, a s druge velikodušnost i svjedočanstvo ljubavi mnoštva hrvatskih branitelja, kao i solidarnost hrvatskoga pučanstva u pomaganju ratom pogođene braće i sestara.

Odazovimo se na to slavlje i čuvajmo dragocjenu povijesnu memoriju, prenoseći ju novim naraštajima, da bismo živjeli od neprolaznih vrijednosti.

Ujedno obavješćujemo da će:

a) u srijedu, 16. studenoga 2011. s početkom u 20.15 sati, u dvorani „Vijenac“, Kaptol 29a, u organizaciji bogoslova i odgojitelja Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu biti prigodna akademija pod naslovom: „Grad- to ste vi“;

b) u četvrtak, 17. studenoga 2011., u 18.30 sati, na križanju ulice Hrvatske bratske zajednice i Ulice grada Vukovara, biti organizirano paljenje svijeća i molitva.

Uključimo se u molitvu za Domovinu; prikazujmo žrtvu za njezin istinski rast i zajedništvom i kršćanskom sućuti budimo bliži svima koji su u potrebi, iskušavani osobito iskustvima grubosti rata.

Neka vanjski znakovi budu nošeni duboko ukorijenjenom kršćanskom vjerom u Uskrsnuće i zauzimanjem za istinu i ljubav.

Iv 2, 1-12

U ono vrijeme: Bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!« A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.« Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ondje ostadoše nekoliko dana.