Misa za Domovinu i obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

U četvrtak 17. studenog bit će sv. misa za poginule branitelje Vukovara u našoj župnoj crkvi u 17.00 sati.

Pozivamo vas na sv. misu kao i da u 18.00 sati upalite svijeće u vašim prozorima i balkonima i niz ulicu Grada Vukovara u sjećanje.

Na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studenoga 2011. godine u 19. sati, zagrebački pomoćni biskup mons. Ivan Šaško predvodit će u zagrebačkoj crkvi Svete Mati Slobode misno slavlje za pokoj duše svih poginulih u obrani Vukovara i hrvatske domovine.

Pozivamo vjernike da se odazovu na to zagrebačko spomen-slavlje o 20. obljetnici onih događaja u kojima se, s jedne strane očitovalo teško nasilje prema našoj Domovini, a s druge velikodušnost i svjedočanstvo ljubavi mnoštva hrvatskih branitelja, kao i solidarnost hrvatskoga pučanstva u pomaganju ratom pogođene braće i sestara.

Odazovimo se na to slavlje i čuvajmo dragocjenu povijesnu memoriju, prenoseći ju novim naraštajima, da bismo živjeli od neprolaznih vrijednosti.

Ujedno obavješćujemo da će:

a) u srijedu, 16. studenoga 2011. s početkom u 20.15 sati, u dvorani „Vijenac“, Kaptol 29a, u organizaciji bogoslova i odgojitelja Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu biti prigodna akademija pod naslovom: „Grad- to ste vi“;

b) u četvrtak, 17. studenoga 2011., u 18.30 sati, na križanju ulice Hrvatske bratske zajednice i Ulice grada Vukovara, biti organizirano paljenje svijeća i molitva.

Uključimo se u molitvu za Domovinu; prikazujmo žrtvu za njezin istinski rast i zajedništvom i kršćanskom sućuti budimo bliži svima koji su u potrebi, iskušavani osobito iskustvima grubosti rata.

Neka vanjski znakovi budu nošeni duboko ukorijenjenom kršćanskom vjerom u Uskrsnuće i zauzimanjem za istinu i ljubav.

7. VAZMENA NEDJELJA

Iv 17, 11b-19

U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se: »Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. Dok sam ja bio s njima, ja sam ih čuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga. Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina. Kao što ti mene posla u svijet, tako i ja poslah njih u svijet. I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni u istini.«