Naslovnica Ministranti
Ministranti

Ministrantski zbor župe Svete Obitelji okuplja dvadesetak članova, pretežno učenika osnovne škole. To su dečki od prvog do osmog razreda koji redovito sudjeluju na misama i ostalim pobožnostima. Njihovo služenje usmjereno je izričito prema liturgiji. Svake subote u 11 sati re­doviti je sastanak gdje se dogovaraju za sudjelovan­je na misama u nedjelju i narednom tjednu. Ostatak vremena koristi se za poučavanje u vjeri te za za­bavu i natjecanje u raznim igrama i aktivnostima. Osim služenja kod oltara, ministranti sudjeluju i u brojnim drugim aktivnostima u župi: čitanju, pred­moljenju klanjanja, predmoljenju krunice, odlasku na hodočašća, uređenju crkvenog dvorišta.

Premda je njihova služba često neprimjetna, ona je jako odgovorna. Uz to što se brinu da budu od pomoći svećeniku za vrijeme mise i ostalih obre­da, zadaća im je da svoju službu obavljaju i izvan crkve, dakle kod kuće, u školi, na cesti i igralištu. Svojim životom trebaju svjedočiti da su Božja dje­ca i da kao takvi žele biti uzor u dobrom ponašanju i pobožnosti svakom djetetu i svakom mladom čovjeku.

Ime ministrant dolazi od latinske riječi ministrare što znači poslužitelj. Tako ministrant služi, on poslužuje, priprema i navješćuje dolazak Isusa Krista za vri­jeme mise. Njegova pobožnost je jako važna kao i njegov stav koji treba biti u jednostavnoj vjeri da Isus dolazi.

Pozivamo svu djecu, a i mlade koji žele biti poslužitelji oltara i svojim angažmanom pomoći u napredovanju župe da se slobodno jave i obogate našu lijepu i veselu zajednicu.

SUSRETI MINISTRANATA: nedjeljom u 9.45 sati

VODITELJ: Michel Ljubić

Mt 9,36 – 10,8

U ono vrijeme: Kad Isus ugleda mnoštvo, sažali mu se nad njim jer bijahu izmučeni i ophrvani kao ovce bez pastira. Tada reče svojim učenicima: »Žetve je mnogo, a radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da pošalje radnike u žetvu svoju.« Dozva dvanaestoricu svojih učenika i dade im vlast nad nečistim dusima: da ih izgone i da liječe svaku bolest i svaku nemoć. A ovo su imena dvanaestorice apostola: prvi Šimun, zvani Petar, i Andrija, brat njegov; i Jakov, sin Zebedejev, i Ivan, brat njegov; Filip i Bartolomej; Toma i Matej carinik; Jakov Alfejev i Tadej; Šimun Kananaj i Juda Iškariotski, koji ga izda. Tu dvanaestoricu posla Isus uputivši ih: »K poganima ne idite i ni u koji samarijski grad ne ulazite! Pođite radije k izgubljenim ovcama doma Izraelova! Putom propovijedajte: ’Približilo se kraljevstvo nebesko!’ Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte!«