Ministranti

Ministrantski zbor župe Svete Obitelji okuplja dvadesetak članova, pretežno učenika osnovne škole. To su dečki od prvog do osmog razreda koji redovito sudjeluju na misama i ostalim pobožnostima. Njihovo služenje usmjereno je izričito prema liturgiji. Svake subote u 11 sati re­doviti je sastanak gdje se dogovaraju za sudjelovan­je na misama u nedjelju i narednom tjednu. Ostatak vremena koristi se za poučavanje u vjeri te za za­bavu i natjecanje u raznim igrama i aktivnostima. Osim služenja kod oltara, ministranti sudjeluju i u brojnim drugim aktivnostima u župi: čitanju, pred­moljenju klanjanja, predmoljenju krunice, odlasku na hodočašća, uređenju crkvenog dvorišta.

Premda je njihova služba često neprimjetna, ona je jako odgovorna. Uz to što se brinu da budu od pomoći svećeniku za vrijeme mise i ostalih obre­da, zadaća im je da svoju službu obavljaju i izvan crkve, dakle kod kuće, u školi, na cesti i igralištu. Svojim životom trebaju svjedočiti da su Božja dje­ca i da kao takvi žele biti uzor u dobrom ponašanju i pobožnosti svakom djetetu i svakom mladom čovjeku.

Ime ministrant dolazi od latinske riječi ministrare što znači poslužitelj. Tako ministrant služi, on poslužuje, priprema i navješćuje dolazak Isusa Krista za vri­jeme mise. Njegova pobožnost je jako važna kao i njegov stav koji treba biti u jednostavnoj vjeri da Isus dolazi.

Pozivamo svu djecu, a i mlade koji žele biti poslužitelji oltara i svojim angažmanom pomoći u napredovanju župe da se slobodno jave i obogate našu lijepu i veselu zajednicu.

SUSRETI MINISTRANATA: nedjeljom u 9.45 sati

VODITELJ: Michel Ljubić

Lk 18, 1-8

U ono vrijeme: Kaza Isus svojim učenicima prispodobu kako valja svagda moliti i nikada ne sustati: »U nekom gradu bio sudac. Boga se nije bojao, za ljude nije mario. U tom gradu bijaše i neka udovica. Dolazila k njemu i molila: ’Obrani me od mog tužitelja!’ No on ne htjede zadugo. Napokon reče u sebi: ’Iako se Boga ne bojim nit za ljude marim, ipak, jer mi udovica ova dodijava, obranit ću je da vječno ne dolazi mučiti me.’« Nato reče Gospodin: »Čujte što govori nepravedni sudac! Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu? Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?«