Ministranti

Ministrantski zbor župe Svete Obitelji okuplja dvadesetak članova, pretežno učenika osnovne škole. To su dečki od prvog do osmog razreda koji redovito sudjeluju na misama i ostalim pobožnostima. Njihovo služenje usmjereno je izričito prema liturgiji. Svake subote u 11 sati re­doviti je sastanak gdje se dogovaraju za sudjelovan­je na misama u nedjelju i narednom tjednu. Ostatak vremena koristi se za poučavanje u vjeri te za za­bavu i natjecanje u raznim igrama i aktivnostima. Osim služenja kod oltara, ministranti sudjeluju i u brojnim drugim aktivnostima u župi: čitanju, pred­moljenju klanjanja, predmoljenju krunice, odlasku na hodočašća, uređenju crkvenog dvorišta.

Premda je njihova služba često neprimjetna, ona je jako odgovorna. Uz to što se brinu da budu od pomoći svećeniku za vrijeme mise i ostalih obre­da, zadaća im je da svoju službu obavljaju i izvan crkve, dakle kod kuće, u školi, na cesti i igralištu. Svojim životom trebaju svjedočiti da su Božja dje­ca i da kao takvi žele biti uzor u dobrom ponašanju i pobožnosti svakom djetetu i svakom mladom čovjeku.

Ime ministrant dolazi od latinske riječi ministrare što znači poslužitelj. Tako ministrant služi, on poslužuje, priprema i navješćuje dolazak Isusa Krista za vri­jeme mise. Njegova pobožnost je jako važna kao i njegov stav koji treba biti u jednostavnoj vjeri da Isus dolazi.

Pozivamo svu djecu, a i mlade koji žele biti poslužitelji oltara i svojim angažmanom pomoći u napredovanju župe da se slobodno jave i obogate našu lijepu i veselu zajednicu.

SUSRETI MINISTRANATA: nedjeljom u 9.45 sati

VODITELJ: Michel Ljubić

2. VAZMENA NEDJELJA - BIJELA NEDJELJA

Iv 20, 19-31

Uvečer toga istog dana, prvog u tjednu, dok su učenici u strahu od Židova bili zatvorili vrata, dođe Isus, stane u sredinu i reče im: »Mir vama!« To rekavši, pokaza im svoje ruke i bok. I obradovaše se učenici vidjevši Gospodina. Isus im stoga ponovno reče: »Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.« To rekavši, dahne u njih i kaže im: »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Ali Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne bijaše s njima kad dođe Isus. Govorili su mu dakle drugi učenici: »Vidjeli smo Gospodina!« On im odvrati: »Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.« I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: »Mir vama!« Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!« Reče mu Isus: »Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!« Isus je pred svojim učenicima učinio i mnoga druga znamenja koja nisu zapisana u ovoj knjizi. A ova su zapisana da vjerujete: Isus je Krist, Sin Božji, i da vjerujući imate život u imenu njegovu.