Naslovnica

Glavni izbornik

Redovita tradicionalna latinska misa u crkvi Krista Kralja

Zagreba?ki nadbiskup kardinal Josip Bozani? odredio je da ?e se od prve nedjelje mjeseca svibnja u crkvi Krista Kralja na Mirogoju, svake nedjelje i na zapovijedani blagdan u 11.30 sati slaviti sveta misa po izvanrednom obliku rimskog obreda u smislu odredbi motuproprija pape Benedikta XVI. Summorum Pontificum.

Brigu za vjernike koji svetu misu slave po izvanrednom obliku rimskog obreda - prema obredu Rimskog misala iz 1962. godine, Kardinal je povjerio pre?. dr. Zvonimiru Kure?i?u.

U Zagreba?koj nadbiskupiji vjernici privrženi izvanrednom obliku rimskog obreda od velja?e 2011. godine okupljaju se u crkvi sv. Martina u Vlaškoj ulici, koju je tada kardinal Bozani? odredio za mjesto slavljenja svete mise po Misalu svetog Ivana XXIII., pape.

Od prve nedjelje u mjesecu svibnju 2018. to ?e mjesto postati crkva Krista Kralja na Mirogoju.

Tiskovni ured Zagreba?ke nadbiskupije

 

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati