Naslovnica

Glavni izbornik

U prigodi spomendana sv. Cecilije u organizaciji Hrvatskoga društva crkvenih glazbenika održan je 21. studenoga Susret crkvenih zborova grada Zagreba u župnoj crkvi Svete obitelji u Zagrebu. Sve?ano euharistijsko slavlje predvodio je župnik župe sv. Male Terezije od Djeteta Isusa Mario Pavi?.

U sve?anom misnom slavlju sudjelovalo je više od dvjesto pjeva?a i voditelja župnih zborova iz jedanaest župa Zagreba?kih dekanata: mješoviti zbor „Papa Dobri“ iz župe sv. Ivana XXIII., župni zbor „Crux” župe Muke Isusove u Vukomercu, mješoviti zbor župe sv. Mihaela Arkan?ela iz zagreba?ke Dubrave, župni mješoviti zbor župe Uznesenja BDM iz Stenjevca, Kustošijanski iz Susedgrada, župni zbor „Marija Pomo?nica” župe Marije Pomo?nice na Knežiji, mješoviti zbor župe sv. Franje Ksaverskog iz Vugrove?ko-sesvetskoga dekanata, mješoviti župni zbor „Marijan Mihel?i?” župe Svete obitelji, župni zbor župe sv. Mateja u Dugavama, mješoviti župni zbor Sv. Male Terezije od Djeteta Isusa iz Trnja, župni zbor Sv. Benedikta iz Mi?evca, te župni zbor župe sv. Marka ev. iz Jakuševca.

U pozdravu vl?. Mario Pavi? uputio je pjeva?ima toplu dobrodošlicu, istaknuvši kako je prekrasan doživljaj biti u crkvi u kojoj cijela zajednica pjeva; ona svjedo?i da je dobar glas Božji dar i poti?e nas da budemo zahvalni na tom primljenom daru. Nadalje, voditelj misnog slavlja istaknuo je da „onaj koji pjeva, dvostruko moli“, jer znamo, da tamo gdje su dvoje ili troje sabrani u Božje ime, predstavljaju zajednicu molitelja i svjedo?e da je u toj zajednici prisutan Bog, a napose u ovakvoj prigodi kad je crkva puna darovitih pjeva?a, koji skladnim glasom i srcem pjevaju i dvostruko mole!

Organizaciju susreta, po?evši od izbora programa, preko zajedni?kih proba do samog održavanja susreta, vodili su doc. mr. art s. Ruža Domagoja Ljubi?i?, te dirigent i zborovo?a Tihomir Prša, prof. Na programu su bile skladbe uvaženih skladatelja, poput nedavno preminulog An?elka Klobu?ara. Izvedena je njegova skladba Zdravo budi, Marijo u obradi M. Martinjaka, zatim Velika mi djela u?ini Svesilni i Veli?a za ?etveroglasni zbor u obradi T. Prše, Aleluja M. Martinjaka, Što da uzvratim Gospodu M. Leš?ana, O sveta gozbo s. J. Kirn, Zdravo, Majko, Djevice A. Vidakovi?a – Š. Marovi?a, Cecilijo s. T. Fosi?, te Kyrie, Sanctus i Agnus Dei iz gregorijanske mise De Angelis.

Preuzeto s IKA

 

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati