Naslovnica

Glavni izbornik

Naš nadbiskup uputio je pastoralne smjernice za nadolaze?e blagdane. Proslava Velikog tjedna ove ?e godine biti nešto druga?ija, no to nas ne obeshrabruje da se duhovno povežemo i proslavimo Uskrs zajedno kao obiteljske ku?ne crkve.

I u Velikome tjednu u našoj župnoj crkvi Sv. Obitelji nastavit ?e se svakodnevno slaviti misa i obredi Vazmenoga trodnjevlja kao i svetkovina Uskrsnu?a Gospodinova, ali bez naroda i to prema sljede?em rasporedu:

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA

Naš župnik vl?. Ivica Zlodi predvodit ?e na Cvjetnicu u nedjelju 5. travnja 2020. godine euharistijsko slavlje u 10.30 sati. U zaprije?enosti sudjelovanja na zajedni?kome slavlju euharistije, zbog mjera zaštite od zaraze virusom COVID-19, župljani su pozvani prepoznati i njegovati ljepotu obiteljske molitve. Donosimo vam tekstove oblikovane za obiteljsko slavlje Nedjelje Muke Gospodnje, Cvjetnice.

Predložak slavlja možete preuzeti OVDJE.

Sukladno obavijesti o liturgijskim slavljima u Velikome tjednu na po?etku misnog slavlja župnik Zlodi blagoslovit ?e nekoliko maslinovih gran?ica na spomen Isusovog ulaska u Jeruzalem. Zbog okolnosti koje živimo te poštivanja odredaba Stožera civilne zaštite vjernici se pozivaju da ne nabavljaju maslinove, palmine ili druge cvjetne gran?ice. Ukoliko ih ve? imaju u svojim domovima ili oku?nicama neka ih postave na prikladno mjesto kao znak proslave Cvjetnice u obitelji – „ku?noj crkvi“.

Svete mise nisu ukinute! Iako bez sudjelovanja naroda, župnik i dalje slavi svagdanje, kolektivne i nedjeljne svete mise na sve vaše nakane. Pridružite se kroz molitvu i primanje duhovne pri?esti.

VAZMENO TRODNEVLJE I USKRS

VELIKI ?ETVRTAK

17.00 sati – misa ve?ere Gospodnje

VELIKI PETAK

15.00 sati – služba Muke Gospodnje

Na Veliki petak je post i nemrs. Toga dana zapo?inje devetnica Božjem milosr?u.

VELIKA SUBOTA

18.00 sati – Vazmeno bdijenje

USKRS

Misa je u 9.00 sati.

USKRSNI PONEDJELJAK

Misa je u 9.00 sati.

 

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

12.00 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati