Glavni izbornik

Naš nadbiskup uputio je pastoralne smjernice za nadolaze?e blagdane. Proslava Velikog tjedna ove ?e godine biti nešto druga?ija, no to nas ne obeshrabruje da se duhovno povežemo i proslavimo Uskrs zajedno kao obiteljske ku?ne crkve.

I u Velikome tjednu u našoj župnoj crkvi Sv. Obitelji nastavit ?e se svakodnevno slaviti misa i obredi Vazmenoga trodnjevlja kao i svetkovina Uskrsnu?a Gospodinova, ali bez naroda i to prema sljede?em rasporedu:

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA

Naš župnik vl?. Ivica Zlodi predvodit ?e na Cvjetnicu u nedjelju 5. travnja 2020. godine euharistijsko slavlje u 10.30 sati. U zaprije?enosti sudjelovanja na zajedni?kome slavlju euharistije, zbog mjera zaštite od zaraze virusom COVID-19, župljani su pozvani prepoznati i njegovati ljepotu obiteljske molitve. Donosimo vam tekstove oblikovane za obiteljsko slavlje Nedjelje Muke Gospodnje, Cvjetnice.

Predložak slavlja možete preuzeti OVDJE.

Sukladno obavijesti o liturgijskim slavljima u Velikome tjednu na po?etku misnog slavlja župnik Zlodi blagoslovit ?e nekoliko maslinovih gran?ica na spomen Isusovog ulaska u Jeruzalem. Zbog okolnosti koje živimo te poštivanja odredaba Stožera civilne zaštite vjernici se pozivaju da ne nabavljaju maslinove, palmine ili druge cvjetne gran?ice. Ukoliko ih ve? imaju u svojim domovima ili oku?nicama neka ih postave na prikladno mjesto kao znak proslave Cvjetnice u obitelji – „ku?noj crkvi“.

Svete mise nisu ukinute! Iako bez sudjelovanja naroda, župnik i dalje slavi svagdanje, kolektivne i nedjeljne svete mise na sve vaše nakane. Pridružite se kroz molitvu i primanje duhovne pri?esti.

VAZMENO TRODNEVLJE I USKRS

VELIKI ?ETVRTAK

17.00 sati – misa ve?ere Gospodnje

VELIKI PETAK

15.00 sati – služba Muke Gospodnje

Na Veliki petak je post i nemrs. Toga dana zapo?inje devetnica Božjem milosr?u.

VELIKA SUBOTA

18.00 sati – Vazmeno bdijenje

USKRS

Misa je u 9.00 sati.

USKRSNI PONEDJELJAK

Misa je u 9.00 sati.

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.